Aastate pikkune buliimia 04.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kirjutasin teile mõni aeg tagasi kirja buliimiast, alkoholi kuritarvitamisest, maksarakkude hävinemisest jne.
Lõpptulemusena lõpetasingi Wismari haiglas, mis ajast ei ole alkoholi kordagi tarvitanud. Ei pannud endale küll süsti sisse, kuid oma enese jõududega olen siiamaale hakkama saanud, kuigi ümberringi inimesed armastavad napsutada.
Söön Cipralexi ja tundub, et need ravimid sobivad. Enesetunne ja mõtlemine positiivsem, kuid buliimia hood tugevamad- justnagu reaalsus on tagasi ja kaine peaga tunnen end oma kehas halvemini vms. Kindlasti ei ole mul hood enam nii hullud, kui aastaid tagasi, kuid mõtlema paneb hirm, et pean kogu oma elu elama lõpuni buliimia hoogudega, mis vahepeal tihenevad ja siis jälle harvenevad.
Psühhiaatrit külastasin ka, kes on tegelenud minuga 19-ndast eluaastast- elukaaslasega teda külastades ütles ta, et kui minu ümber olukord ei muutu, siis paari aasta pärast joon ma end surnuks, mürgitan või teen enesetapu ja seda päris kindlalt. Ma olen juba viimase pooleteist aasta jooksul paar korda üritanud end mürgitada ja ühekorra ravimitest ja alkoholist põhjustades surmale väga lähedal olnud.
Hirmud, et lapsi ei ole õnnestunud muretseda, elu tee lüheneb iga päevaga haige maksa tõttu ja buliimia hood tekitavad jubedat stressi ja tujukust. Kas ma tõesti ei saa enam midagi muuta? Kas buliimiast on võimalik ka täielikult vabaneda? Kuhu ulatuvad tüsistused pikaajalisest oksendamisest? Kas võib olla buliimiast, et ma ei rasestu? Olen 178 cm pikk ja kaalun 52 kg ja parematel aegadel olen kaalunud 58-59, kuid mitte kunagi 60.
Ma ei oska enam end ise aidata,

Äkki teie oskate mu küsimustele vastata,

Lugupidamisega

KK

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik puhkus, sportlik eluviis, minu harjutus.
Söömine. 1. Kogus olgu nagu ränd-munga/nunna kausike. Kogus praegusest väiksem. 2. Mäluda toitu senises 3(kolm) korda enam. Nimetan seda 3/3 reegliks. Esimene kolmandik (näiteks 7 korda mäluda) annab meile vaid ämbritäie jääkained soolestikku ja kanname seda "ämbrit" enda kõhus pidevalt kaasas. Teise kolmandiku mälumisega (kaks korda senisest enam, 14 korda seega) saame piisavalt energiat ja ehituslikku materjali. Kolmas kolmandik (3x7=21 korda mäluda) tuleb mõttega mäluda - toidust saame just seda meelejõudu, mida selle mälumise ajal soovime ning ette kujutame.
Mõnusat tegutsemist.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Buliimia.

Põdesin buliimiat (oksendamisega) 6-7 aastat raskekujulisemas vormis.
Õnneks oksendasin "viimase buliimiapisiku" välja 3 aastat tagasi.Oleks selline küsimus,et kas on selliseid buliimia tüsistusi,mis ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

No ei teki hiljem küll enam midagi. Oled v.tubli. Jätka tervislike eluviisidega, kerge spordiga ja - OLE ISE. Iga inimene elab ju oma elu ja mida rohkem inimlaps on oma-nägu, iskupärane, seda õnnelikum ...

Loe edasi

Buliimia.

Tere!

Olen 27 aastane ja 18a alates kannatanud buliimia käes.Teinud mõneaastase ravi igasuguste antidepr. jne ...lõpuks vist on aidanud,viimane pool aastat olen enamvähem normaalset elu saanud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Olen kindel, et sellest toitumishäirest olete vabanenud. Kurgu-kaelaga on mitmed võimalused ja kurguarst annab selles vallas häid soovitusi. Igati tuleb kasuks:
a) küüslauk regulaarselt toidumenüüsse, ...

Loe edasi

buliimia ja tüsistused

Millised tüsistused võivad tekkida buliimia korral?Lugesin , et 10-20 protsenti söömishäiretega inimestest surevad tüsistuste tagajärjel.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tüsistused suuresti isikupärased. Esikohal ikkagi ainevahetuslikud häired ja sellest tulenevalt antud indiviidi suhteliselt nõrgemad tervislülid annavad endast tunda.
ÄRGE uurige tüsistusi. Uurige ...

Loe edasi

Buliimia?

Kuidas saada võitu buliimiast? Pole päris õige buliimik, kuna toitu välja ei oksenda, aga söön küll nii kuis jaksan, mis sest et kõht täis vms. ja kilod muudkui tulevad. ausõna, ma lähen hulluks, ei tea ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater aitab ja ise tuleb ka parasjagu pingutada, kodused peavad toeks olema ning sõber julgustama.
Buliimia kohta olen kirjutanud palju - vt. otsinguga otsides.
Kannatlikkust ja eneseusku, ...

Loe edasi

kas minu murele on ka abi?

Tere!
Minu mure on juba aastate pikkune ja ma ei suuda vabaneda kuidagi harjumusest, mis käib mulle endale närvidele ja häirib mind kogu aeg.
Mul on häbi isegi seda kirjutada,aga ma närin juukseid ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Tere!
Tundub tõesti,et Teie poolt kirjeldatud sundtegevus on üsna
tugevalt fikseerunud.Kuna ise ei ole sellest üle saanud,siis
soovitan ikkagi pöörduda psühhoterapeudi(võib ka olla ...

Loe edasi

buliimia

Mida teha liigsöömise hoogudega,kehakaal on töusnud 20 kg

ja ei suuda söömist piirata.Kus kohast vöiks abi saada?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vaadake meie varasemaid küsimusi – vastuseid buliimia, depressiooni, sõltuvuse kohta. Mis on konkreetselt TEIE liigsöömise põhjuseks, seda saab öelda peale Teiega kohtumist. Mõtlema peab toitumisharjumustele, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: