Krambid 20.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Millest võivad tekkida skisofreeniahaigel krambid, olid esmakordselt sel kevadel ja nüüd kordusid uuesti? Kas psüühiliselt haigetel inimestel tuleb seda ette, kui muud põhjust ei leita (mõtlen süda, neerud jne korras)
Tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tavaliselt on skisofreenia ja krambihaigus teineteist suuresti välistavad. Aga siiski: traumad, mürgistused, mõnede rohtude kõrvalmõjud, mõned somaatilised haigused jms. Täpsemalt saab ütelda raviarst.
Raviarst annab selgitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet