prosac 19.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

ma olen kolm aastat võtnud prosac'i, 6 kuud võtnud ja siis jälle pool aastat ilma, aga sümptomid kipuvad tagasi tulema ja seega olen jälle rohtu võtmas.
Kuid nimelt, mure on selles, et ma elan välismaal ja keeruline on psühhiaatri juurde saada, rohu on välja kirjutanud perearst. Mure on et ravim nagu enam ei mõju. peamine mure on sotsiaalne ärevus, silmsideme hoidmine, punastamine, uute inimestega rääkimine jne..kas on võimalik et mu ravimidoosi peaks suurendama? olen kaalus ka juurde võtnud. 23 aastane, 82 kilo, 160cm pikk.

loodan, et saate mulle natuke nõu anda.
laura

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohi on vajalik vaid teatud etapil. Vaja on teha ka harjutusi (viis rühma on neid), vaja on saada "uued prillid" - vt. minu varasemaid soovitusi. Alusta minu harjutusest - Enneti Palve. Ja varasematest soovitustest teha-praktiseerida endale sobilikke.
Rohu toime loomuliult aegadega muutub. Loodate liigselt rohule. Lootke rohkem harjutustel.
Loe, mõtle, tegutse (varasemaid soovitusi lugedes).
Igast mutrest saab üle - harjutades.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet