AD ei aita 15.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen ca 3 kuud Paroxetini võtnud.
Algul tundus, et mõjub ja kõik läheb paremuse poole.
Nüüd aga on hoolimata ravimi võtmisest meeleolu jälle nullis - miski ei huvita, midagi teha ei taha ja üldse tundub kõik mõttetu.
Olen võtnud 1 tbl hommikul - kas peaks kogust suurendama ?Ainult siis tunnen end hästi, kui Radedormi juurde võtan, aga pole iga päev tahtnud seda teha, sest see tekitab sõltuvust.
Parimat Teile soovides
Eve

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paroxetin, Seroxat, jt. Serotoniini ainevahetust mõjutavad AD on head, aga neist üksi ei piisa.
vt. Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi ja seda ka rakendada.
Milles probleem? Miks häired? Mida juba elukorralduses muudetud? Kuidas töö-õppimine, kuidas puhkehetked? Elusihid?
Mida ise endale soovitada? - seda siis ka teha!!!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M Ennet