Enam ei oska midagi ette võtta... 02.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tunnen, et hakkan päris hulluks minema. Varem olin alati lõbus ja meeldiv kaaslane, elu oli nö ilus...
Esiteks olen enamus aja tööl. Ka seal näevid just ei puhka... Närvitsen iga tühiseima asja pärast, pisiasjad ajavad endast välja, nutan koguaeg. Mehega lõppevad tülid alati sellega, et mina karjun ja nutan ja värisen (tülid tihti minu närvitsemise ja kahtlustamise pärast ongi). Mul ei ole küll põhjust kahtlustada, et mees petab jms aga kardan seda kohutavalt, muretsen, kahtlustan ja uurin, küsin iga ta sammu kohta. Ei suuda viimasel ajal enam keskenduda millelegi, ka tööl ei ole asjad parimas korras. Enesetunna koguaeg halb, peavalu ja väsimus ja üldine halb enesetunne (ja ei - ma ei ole rase).
Hetkel võtan arsti soovitusel palderjani baasil nõrku käsimüügist saadavaid rahusteid. Ei tea kas naist kasu on aga ei julge võtmist ära ka lõpetada, äkki läheb hullemaks. Samuti kardan paljusid asju, kardan petmist mehe poolt, kardan hirmsasti haiget saada. Kardan halba enesetunnet (seega ei julge kuhugi kaugemale kodus sõita, alati viimasel ajal validol kaasas). Kardan kõrgust ja üksindust.
Ei tea mida teha, ei tahaks antidepressante jms võtma hakata kuigi perearst arvas, et ehk peaks midagi võtma... Kardan, et need muudavad päris apaatseks ja tundetuks. Kas muudavad?
Mida teie soovitaksite?

Liis m

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusi mitmeid:
1. Korralikult puhates puhkavad ka närvid.
2. Ühiselt toimetades suureneb usaldus.
3. Enda eest hoolitsemine suurendab enesekindlust ja köitvust parnerile.
4. Rõõmsameelsed meeldivad ja nii meeldite enam ka temale.
5.Kehaline kontakt lähendab.
Sellest alustage ja edu tuleb.
ja arsti vastuvõtule tulekuvõimalus on ka varusalves olemas, ravimitest rääkimata.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Koju kapseldunud 18 aastane noormees.

Kahjuks ma ei oska enam oma 18 aastasega pojaga midagi peale hakata. Ta ei välju kodust, kord või paar korda päevas väljub ta oma toast. Kool jäi tal pooleli ja nüüd on ta kodus nädalate viis vaid arvutimänge ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Autistlikud jooned, mida veel?... vaja kindlasti psühhiaatri jutule minna.
Kui ta esialgu ei tule, siis esimene käik ilma temata ette võtta.

Igasugune kehaline aktiivsus on väga vajalik, ...

Loe edasi

Lapse surm

Sünnitasin enneaegse lapse (29. nädalal) ja ta oli terve 21 päeva. 22. päeval ta tundis end halvasti ja vähem kui 24 h teda enam ei olnud. Olime mehega haiglas, kui poja kätele anti ja öeldi, et teha pole ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Väikelapse surmaga kaasnev lein on sõnulseletamatu ja vajab vaibumiseks aega. Mõttesse jääb ta terveks eluks. Süüdistamisemõtted on ka alul esile kerkimas, aga süüdlaste otsimisest ei ole kasu, isegi nende ...

Loe edasi

roawr

Olen nii vastikult kuri kõigiga ja märkan seda liiga hilja.Psühholoogi juures olen käinud ka muude probleemidega, kuid abi ei saa. Ma ei taha selline olla, aga ei oska midagi ette võtta.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Lemmikloom muudab inimese paremaks. Hommikul ja õhtul lähedastele midagi head soovida (seda ette kujutleda) ja see teeb inimese paremaks.
Sporti teha - maandab pingeid. Pinges inimene on kuri, valab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: