teadmatus. 31.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
2 kuud tagasi reisil olles tabas mind haigus, mis kestis kolm päeva. Palavik tõusis 40 kraadini ja taandus kolm päeva hiljem. Kolmanda päeva õhtul kodus tabas mind paanikahoog. Ma ei saanud uinuda, tekkis minestamis tunne, käed ja jalad värisesid. Hommikul tundsin end jälle hästi. Paar päeva hiljem alustasin jälle treeninguid jõusaalis ja ka jooksmisega. Hakkasin uuesti üsna intensiivselt treenima, olin ka ennem teinud mõned kuud ( kusagil 2-3 kuud tõsisemalt ).
Siis tundsin pidevat väsimust ja pearinglust, paanikahoog või ärevushäire hakkas korduma. Olin rivist täiesti väljas, kuni perearst määras mulle antidepressant ravimi cipralex 10mg. Ka koormustest määrati, mis näitas, et tekib inferioorsel koormusel repolarisatsioonihäire. Määrati Preductal selle ravimiseks. Ja vereproovid näitasid, et Aos-tiiter oli üle 1400 tõusnud. Sellele määrati antibiootikumi ravim, Formilid 500mg. Ärevus- ega paanikahäiret pole enam esinenud, kuid rinnus esinevad valud ja koguaeg on ebakindlustunne, raske on uinuda ja koguaeg on hirm, et midagi juhtub. Ei julge enam sporti teha, kuna väsin ruttu ja kardan, et südamel on midagi viga. Kuid diagnoositud ei ole midagi veel, kuna ükski uuring ei näita midagi.
Olen 17 aastane. Sportlikud eluviisid, liigun palju. Milles võib olla probleem? ( mandlid on opereeritud 2003 aastal ).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sportlikku koormust 1/3 maha, puhkust (uni ja päevane) suurendada. Kui antibiootikumid võetud, siis harjutused (psühhoregulatsioon) ja AD. Kui ikkagi "kripeldab", siis psühhiaatri jutule.
Puhkust, rahu,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Varjatud psühhoos?

Tere. Usun, et kui oma kogemustest ja mõtetest avameelselt räägiksin, arvataks, et mul on hallutsinatsioonid ja luulud. Kuna mõistan, et mu vaimsed protsessid ei ole päris tavapärased ning olen suutnud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Isikupärane mõtlemine on suurepärane ja see on hea. Kui mõtte-tegevus ja aistingud-tajud hakkavad aga psüühilist ja kehalist tegevust häirima, siis kindlasti soovitan olukorda täpsustada psühhiaatri juures. ...

Loe edasi

Teadmatus

Tere!
Olen alles noor tütarlaps,kelle elu on alles ees. Vanemad on korralikud inimesed s.t ,et pole sellised hüsteerilised ja väga tasakaalukad inimesed. Aga minul on väga imelik ollla viimasel ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Räägi oma murest Emale. Puhka korralikult, tee kehalisi harjutusi. Minu harjutus (Enneti Palve-Meditatsioon) vabastab liigsetest pingetest ja soodustab aju tegevust.
Mine koos emaga psühhiaatri ...

Loe edasi

Teadmatus

Tere!
Võtan Seroxat´i ja Logestit üheaegselt. Kas Seroxat vähendab Logesti mõju või on mu mure selle üle mõtetu?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui rasestumisvastast rohtu korralikult võtate, siis ei. Rohu võtmise seaksin selliselt, et neid korraga-üheaegselt ei võta.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: