narkootikum? 28.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Selline suur mure-mu tütar tarvitab paar korda kuus seltskondlikel koosviibimistel ja klubides käies "komme".Komme peaks olema siis vist erinevaid,samalajal toimelt sarnased.?....selle tarvitamine pidi talle tekitama ülimalt hea enesetunde alguses,aga järgmine päev on kohutav ahastus......Ja ta on mures oma tuleviku pärast nüüd(on kasutanud poole aasta jooksul),tunneb,et võib jääda psüühhilisse sõltuvusse neist.......Kas oskate öelda,milliseid narkootilisi aineid sisaldavad "kommid" ja millised tarvitamise tagajärjed on.Ütles,et tema tuttavad igal nädalavahetusel tarvitavad neid ilma igasuguse mureta.Ise olen nüüd küll väga mures ja arvan,et need ei ole üldse süütud...ja nii loodan,et saate mulle anda informatsiooni,mida tallegi edastada.(olen ise välismaal-tütar eestis)Soovitasin tal minna ka psühhiaatri vastuvõtule,näen,et temaga ei ole kõik korras.Teid ette tänades ja kaunist suve.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Joove, juhusuhe, Hi-viiruse "kommid," sõltuvus, uued ained - tervise häving nagu aprillikuised integratsiooni õhtu shou-spektaaklid Tallinna lagastamisel jne. Narkoketi suured rahad ei hooli inimtervisest ja ise ei maksa selle Mitte-Püha-Vaimu haardesse sattuda - ei või teada milline Lapsukene sünnib, ei või teada, kas Joosep Puuseppagi leiad, ei või teada elulõnga tugevustki.
Kaine elurada ja KOHESELT!
Tervislikud eluviisid, korralikud elusihid - milles andekas, kelleks saada, kuidas saada, kellega koos? - selles on küsimus ja küsimuse vastus.
Vaid Anti H.A.N.T.S. (Hi-viirusnakkus, Alkoholism, Narkomaania, Suitsetamine) tagab isikliku õnne ja Eestirahva püsimise. H.A.N.T.S. on meie riigi- ja rahvavaenlane nr. YX.
Esivanemad ei võidelnud ju vabadust sellepärast, et Mitte-Püha-Vaim meid vägistaks.
Psühhiaater aitab atra seada.
OKE!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet