Ravimine Xanaxiga 23.11.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 28-aastane naine. Pöördusin perearsti vastuvõtule, kuna õhtuti on mul väike palavik (37,2), enesetunne halb, otsekui vibratsioon oleks sees, väsimus ja unisus. Analoogne probleem oli aasta tagasi, siis raviti mingit viirust. Praegu määrati raviks Xanax 0,5 1 tabl päevas. Tean, et see on sellise psühhiaatrilise maiguga ravim: ärevushäired. Tuttav meedik lohutas, et Xanax on selline moeravim ja väga efektiivne. Kas selliste sümptomitega võib tõesti tegemist olla ärevushäiretega? Minu töö on küll pisut pingeline, kuid kellel seda poleks. Ma ei tahaks ka muidugi moe pärast mingeid tablette sisse ajada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Palaviku põhjuse peaks selgitama perearst ja analüüsid. Paanikahäiret Teie selgitusest küll ei paista. Xanaks e Alprasolaam on hea rohi lühiaegsete "pingete-probleemide maandamiseks" s.o. asjalik oleks seda võtta "vajadusel", mitte regulaarselt. Milline on Teie kehakaal? Kui olete alla ca 80 kg , siis 0,5 mg tundub olema algatuseks palju, o,25 mg-st peaks piisama küll. Pidage veelkord nõu perearstiga. Kerge sportlik aktiivsus Jõululumises pargis, meeldiv saun ja saunalised, töö- ja puhkerzhiimi korrastamine on igal juhul tervitatavad ja jõudu andvad-karastavad. Tubakale ei, kohvi mõõdukalt. Mona-Linda naeratus meestele! Ka naistele naeratage!

Igast murest saab üle! Jõulurahu soovides Jüri O.-M. Ennet