kas vajan abi? 19.03.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 40 a naine, abielus, 3 last. Ehk peaksin kohe lisama, majanduslikult kindlustatud, armastusabielu ja lapsed terved ja tugevad. Ehk ka et olen ise sportlik, suure söpruskonnaga, avatud ja aktiivse eluhoiakuga. Köige tähtsamaks pean aga et olen eluga hästi toime tulev, väga optimistlik ja arvan et väga tugeva iseloomuga. Nüüd aga pöhjuse juurde miks Teile kirjutan.

Olen tegelikult sünnitanud neli last. Esimene laps suri önnetuse tagajärjel kukkudes teise korruse aknast alla. Olin siis 20 ringis. Ma ei ole aga kunagi pöördunud abi saamiseks kellegi poole vaid tüüpiliselt ehk tagasihoidlikule eestlasele ise köigest ning ka söprade abiga paljust läbi närinud. Üheks pöördupunktiks oli minu öemehe surm, kui kaks joodikut talle noa köhtu torkasid ja tapsid. Enam ei olnud mina maailma önnetum inimene vaid ma sain aidata ise kedagi. Trauma kohta ju öeldakse et aeg parandab haavad, nii olen minagi enda arvates oma maailmaga hästi toime tulev ema ja naine. Ma olen lihtsalt väga rahulik, önnelik oma laste ja abikaasa üle ning ka oma tegemiste läbi saanud vajaliku portsu enesekindlust ja rahulolu.

Minu ema, öde ja isa ning söbrad ei ole mulle kunagi soovitanud arsti poole abi saamiseks pöörduda, sest nad körvalt vaadates ei ole kunagi leidnud selleks mingit pöhjust. Küll aga soovitab nüüd minu meheöed ja ämm et mul oleks tarvis abi, sest nende arvates on juba suureks pöhjuseks minu läbielatud traumad. Öelge palun kas mul on tarvis minna arsti juurde? Kui siis missuguse?

Lugupidamisega
Tiina

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastust teate ise, Tiina. Kui juba kirjutasite, siis on üks asjalik pihtimine tohtri juures ikkagi suureks kasuks. Pihile ja mitmeted varjatud muremättad saabki vabastada Teie õnnemäestiku all-sügavustest. Kui mehe-õed ja ämm midagi märkavad, siis see ei pruugi ju häire olla. Vastuvõtule ja asi selgineb.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kas ma vajan abi ?

Ma olen tegelenud spordiga peaegu pool oma elust. Paar aastat tagasi mul juhtus õnnetus- luumurd. Läks kaua aega taastumisega. Alguses oli mul hirm, aga nüüd viimaks sain aru, et ma ei karda vaid mu olek(ärevushoo ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oled tubli, et sporti oled teinud ja see sulle meeldib. Siit algab ka traumajärgse psüühika korrigeerimine - Terves kehas terve vaim printsiibil! - kehalise aktiivsuse-spordi abil.
Ärevushäired ...

Loe edasi

Alkoholism- kas ravitav?

Tere doktor.
Olen 32-aastane naine ning olen tänaseks jõudnud arusaamisele, et vajan abi. Olen nimelt 2 lapse ema, korralik töötaja, korralik abielunaine jne. Kuna oman aga väga suurt sõpruskonda ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vastuvõtule!
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Vastuvõtule tulek

Kas on võimalik Teie vastuvõtule tulla, dr Ennet? Mul on probleemid elukaaslasega, kuid selleks et temast paremini aru saada, vajan ehk ka Teie arvamust ... jään lootma et võtate minuga ühendust meili ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

tel 56 463 830
ja lepime ajas kokku.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

unetus

Tarvitan ööseks Remeroni ja Xanax XR. Juurde vajan uinutit, kuna ei saa magada. Mida eelistada, kas Imovani või Stilnoxi? Kas nendest võib tekkida sõltuvus?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mõlemad on head, proovida ning selle kaudu leida parim. Kui Te midagi muud enda elukorralduses ei muuda ja harjutusi ei tee, siis jäätegi võtma ja võibki tekkida nendest sõltumine.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

vajan abi

palun nõuannet . kas on tartus võimalik saada konsultatsiooni
psühhiaatri juures ? kuna elan põltsamaal oleks kergem käia tartus,
sooviksin abi enese leidmisel.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tartus on hea haigla ja dispanser, spetsialistid kõrgelt kvalifitseeritud.
Taaralinnas on ka mitmeid erapsühhiaatreid. Saate vajalikku abi!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

supervisioon

tere,
kas teie tegelete supervisiooniga? Õpin perekonna psühhoteraapiat ning vajan superviirorit. Kas teie poole võib pöörduda ning mis oleks tunni hind. Tänan ettte, Janne

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühholoogidel on õppinud supervisiooni spetsialistid olemas. Nemad aitava kindlasti.
Ka minu poole võite pöörduda. Hind õppurile õppuri taskukohane.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: