PMS-i leevenduseks 28.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kannatan tugeva PMS-i all. Kas Teie oskate midagi soovitada.

Käisin naistearstil, kirjutas prefemini (mungapipar), seda jõudsin u 1 kuu võtta, aga siis läksin juba pereartile (ei jõudnud enam kannatada), kes ikkagi soovitas (vastu minu tahtmist) antideptressandid. Cipralexi. Võtsin seda 3 kuud ja PMS-i päevadel ei olnud küll eirlist vahet, muidu võttis küll rahulikumaks ja uimasemaks, aga kuna ikkagi sain aru, et u 14 p minu elus on mustas augus, isegi AD-ga ja jätsin pooleli. Üritan nüüd suitsetamist maha jätta ja olen kohvi piiranud 1 tassini päevas+ proovin korra päevas jalutamas käia. Kas nendest peaks asjadest peaks pikas perspektiivis kasu olema, sest praegu küll ei ole. Mida soovitate. AD ei tahaks. 14 päeval kuus olen nagu depressioonis - elu tundub mõtetu, ärritun kergeti, olen tundlik, vavlen nutuhoogude käes. Ausalt öeldes tahaks nendel päevadel kodus voodis olla, aga üritan ikka tööl ära käia.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke minu harjutust - parandab väike-vaagna elundite verevarustust, korrigeerib funktsionaalselt. Õpetab psüühikat rahustama (AD-d ei ole vaja), endaga paremini toime tulema.
A. Tšehhovil oli tore lugu "Kolm pitsikest kirsiviina." Mõte selline - väike "drink" kui suhtluse maitseaine (mitte joomine) on kasuks, eriti suhtelemine, veelgi rohkem - lähisuhe.
Tervisliku eluviisi mõtted ja nende realiseerimine - tore. Tegutsege rõõmuga!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Paroxetiin ja kohv

Tere! Mure selline: perearst kirjutas välja paanikahäirete raviks paroxetini 6 kuulise kuurina. See tõesti aitas, tunnen ennast uue inimesena. käin jälle väljas, mind huvitab kõik ja samuti ka tunnen ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kohv jt. ergutid võivad ärevust "edendada". Aga ravi käigus võib ka "tagasilööke" ilma kohvi-ergutiteta olla. Et asjad juba paremuse poole kulgevad, siis on trervise edu tulemas. Kannatlikkust!
Tehke ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: