Paanikahood. 22.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 17 aastane meessoost nooruk, elan L-virumaal ja tegelen aktiivselt spordiga (3xjõusaal nädalas). Kodus kõik korras, koolis vähekene põen, et inimestega liiga vähe suhtlen, kuid muidu ok. Isiksuselt hõrnahingeline, kergesti solvuv, rahulik ja looduse armastaja. Flegmaatik.

Kardan, et kannatan paanikahoogude all... Küsimus seisneb selles, et kust kohast ja kuidas alustada ravi?

Kõik sai alguse sellest, kui sõpradega kanepit tegime. Asi hakkas mõjuma ja sattusin paanikasse, et mis toimub. Värinad, paanika, südame tagumine ja oksendasin (mis pole kanepile loomulikud).

Mõned kuud hiljem vaatasin telekat, kust tuli film inimesest, kes ei suutnud ennast kontrollida. Siis tabas mind esimest korda paanikahoog. Ma ei saanud aru mis minuga toimub ja kartsin, et suren ära. Tõsiselt. Vanematele ei rääkinud. Järgmised 3 kuud olid piinarikkad - ei saanud aru mis mu ümber toimub, värinad, raske magama minna kuna koguaeg meenus see esimene kord. Hirm tabas mind suvaliselt hetkedel kuid mitte nii tugevalt. Mitte kellelegi ei rääkinud (suur viga!).

Tasapisi hakkasid need vähenema ja sain nagu ise kontrolli alla (kuid ikkagi väga raske oli).

Suvel probleeme polnud.

Talve poole paar korda oli.

Nüüd eile magama minnes tabas jälle (ma ei tea kas mälestused esimesest korrast viisid hirmuni või hirm viis mälestusteni). Tulemusteks oli südame tagumine, kõhus keeras, värinad ja surmahirm. Ütlesin isale, et ma ei saa magada süda taob ja kõhus keerab.

Ma kardan hirmu. Mida rohkem ma sellele mõtlen, seda rohkem ma seda kartma hakkan. Kui ma suudaks magama minnes kõik oma mõtted välja lülitada, siis probleemi vist? poleks.

Nagu tavaliselt, jägmine/järgmised päevad on hullud. Kõhus keerab, masendus, paha olla.

Lähipäevil kavatsen vanematele ära rääkida, et kannatan paanikahoogude all. Selles kanepi osas pole ma kindel.

Et asjast üle saada, olen endale korrutanud: Ma saan üle, aeg parandab haavad, kõik saab korda jne.

Kõige hullem selle asja juures on see, et ükskõik kuhu ma lähen, paanikahood on ka seal ning see, et selle ravimiseks ei piisa ühest tabletist (nagu aspiriin palaviku korral).

Küsimus siis oleks, kust ja kuidas peaksin ravimist alustama? Psühholoogi juurest? Kelle jutule peaksin minema? Perearsti? Kas midagi annab ka ära teha koduste vahenditega (roheline tee?, mingid rahustid? jne.)?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui räägitud sellest paanikast, siis koos Emaga (või üksi) psühhiaatri jutule - sealt väike AD. See on üks komponent. Teiseks on harjutused, jõusaal ka sobib. Jõusaali koormused olgu 3/4 koormusega, mitte rohkem ja hingamine olgu selline, et jõu rakendamisel olgu väljahingamine. Hingamispeetust (ponnistust) ei tee. Õpi selgeks minu harjutus.
Kanepiga on ilmselt - ajalugu, enam ei proovi.
Saad kõik korda.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Paanikahood ja sellest siiber

Tere . Mul on igapäevaselt tugevad paanikahood ja hirm , et see ei saagi kunagi läbi . Kas on võimalik kuhugi ravile ise minna ?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaater otsutab statsionaarse ravi vajaduse.
head rohud olemas, vajalik on õige ravimi annus. Head harjutused olemas, vaja regulaarselt harjutada. Otimismi ja vastupidavust - see oluline.
Loe edasi

Ravile tulek

Tere! Kas mul oleks võimalus teie juurde ravile tulla?
Mul on juba ubmes neli aastat olnud ärevushäired ja paanikahood.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Registratuuri tel 1900
Vastuvõtt Ida-Tallinna Keskhaiglas.

Üldterivistavaid harjutusi ja elukombeid saate juba täna rakendama hakata.
Head tuju soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Paanikahood

Ärevus ja paanikahood algasid mul 4 kuud tagasi. Hakkasin võtma Cipralexi 1 tbl päevas. Võtsin neid kokku 2 kuud. Enesetunne läks paremaks. Igapäevane ärevus kadus.
Siis pöördusin teie poole ja te ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Praegu terve tabletikene, harjutusi ka päeval-õhtul teha, Yoga-harjutused on head.
Iga muutus vajab aega, aega vajab ka organismi häälestamine uuele kvaliteedile.
Tervisemaja soovitustest ...

Loe edasi

Paanikahood

Tere, tahan küsida paanikahoogude kohta. On paanikahood ja tekkisid peale südamelihase põletikku, olin kaua haige ja algul ei teadnud keegi, mis mul viga on. Haigus kestis kaua, olid tasakaaluhäired, nõrkus, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt. raviprintsiipi - ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raamatust "Väljavlitu" või siis varasemaid soovitusi ärevushäire vallast.
Rohu tähtsus ajateljel väheneb, harjutuste osa (füüsilised, ...

Loe edasi

Paanikahood

Tere!
Viimase kolme kuu jooksul olen ma kogenud kahel korral paanikahoogu. Need pole olnud väga tugevad. Paanikahoogude ajal kogen ma suurt hirmu ja ärevust (kardan, et lähen hulluks või saan surma), ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stress, depressioon, paanikahood. Need kom on eraldiesinevad ja võivad ka ahelana edeneda: pinged-meeleolulangus-paanika. Kui vabastad end kahest esimesest, siis oled suure tõenäosusega ka kolmandast vaevast ...

Loe edasi

paanikahood

Aastaid kogen vahelduva eduga olles suures kaupluses üksi olles pea ringlust ja hirmu ning tekib soov poest kiiresti lahkuda. ebamugavustunne tekib ainult üksi olles ja suurtes poodides
Siit ka minu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäired (paanikahood) on ravitavad. Vaja arstirohtu, harjutusi, uus hoiak. vt. varasemaid soovitusi.
Vastuvõtule ja saate konkreetseid suuniseid.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

Paanikahood?

Tere,
Olen 26 aastane neiu, ning alates eelmise aasta 10. jaanuarist( Venna surmast) on mind piinanud vahetevahel hirmu ja ärevushood. MIna nimetaks neid ka paanikahoogudeks. kuna sellistel hetkedel ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt. varasemaid soovitusi ka ärevushäirete osas. Psühhiaater annab suuniseid ning arstirohtu, harjutused (viis rühma) ning uus hoiak (prioriteedi) - selline ongi see tervenemise rada.
Paanikahood ...

Loe edasi

Paanikahood

Tervist äkki oskaksite öelda harjutusi paankikahoogude, ärevuse ja lihasetõmbluste vastu. Oleks väga huvitatud.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Millal ja kuidas tekivad? Mida senini tehtud?
Teatud juhtudel on vaja arstirohtu veidi võtta ja siis harjutused. Igasugune kehaline aktiivsus on hea. vt. ka minu ringutus-painutus harjutus e nö ...

Loe edasi

paanikahood

Kas need paanikahood tulevadki nii ruttu peale ravi tagasi , ma alles poolaastat tagasi lõpetasin antidepresantida võtmise ja nüüd hakkab jälle otsastpihta ajnult, et natukene teistmoodi. mul oli 6kuuline ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kas need paanikahood tulevadki nii ruttu peale ravi tagasi? Ravi ei ole ju ainult rohu neelamine!!! Ka kuus kuud rohu võtmist EI OLE ravi. Ravi eeldab ju kehalise-, vaimse- ja hingelise seisundi muutmist. ...

Loe edasi

paanikahood

Ma ei tea küll, kas ma õigesse kohta seda kirjutan, aga eks loodame parimat!Mul on selline mure, et mul on paanikahood-peapööritus ja tekib selline surmahirm, aga ma tahtsin teada, et kas seda saab kuidagi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanikahooge saab ravida. Sellega tuleb pöörduda psühhiaatri poole. Selles küsimuses on varem piisavalt soovitusi antud (vt. varasemad soovitused). Leia õiged kohad otsingu abil.
Paanikahood on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: