Paroxetine 13.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen kuue kuu jooksul ravinud paanikahäiret Paroxetinega. Praeguseks on ravi lõppemas. Paanis on võimalik lapse saamine. Unustasin raviarstilt küsida kas üldse ja kui kaua aega peab olema möödunud, et ravim ei avaldaks teratogeenset toimet.

Maris

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paroxetin, Rexetin, Seroxat jt. - raseduse ajal -ei tohiks, sünnituse järgselt kohe - ei tohiks, raseduse eeslelt - nädala-kaks ja siis on ta organismist igati väljunud.
Plaanige, olge kehaliselt aktiivne (see puhastab eriti hästi organismi), olge rõõmust ja SIIS...
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet