käitumishäired võõrutusravi ajal 05.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Mure järgmine: mu mehel (31) tugev alkoholiprobleem, pool aastat tagasi käis suht endaalgatuslikult ravil: vist mingid süstid+ tabletid Truxal, võttis neid paar kuud korralikult, siis kuidas juhtus (arst olevat öelnud, et võtku kuidas ise tunneb), nüüd 2-3 kuud juba üldse mitte. Seni küll kaine püsinud, kuid viimasel ajal muutub pingelistes olukordades kiirelt väga närvliseks ja agressiivseks (nagu varem tugevas joobes tsüklis olles). Saan aru, et tal raskused nüüd pingete maandamisel (kinnine ja tundlik inimene), mõnuaineid ka ei tarvita, suitsu küll teeb. Sel teemal vestelda ei õnnestu. Uuesti arsti juurde ta ei lähe. Äkki on mingitki abi kui ta hakkaks uuesti neid tablette võtma (Truxal 25 mg)? Ja kuidas -kui tihti neid võtma peaks? Muidu lõpeb kõik varsti sellega, et läheb juba kaine peaga kellegile kallale ja siis edasi jälle... pidevate joomatsüklitega ja mina enam tõesti ei jõua...
Teid ette tänades,
Marit

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teil õigus, liigsed pinged vaja maandada. Selleks: a) Truxal 25mg 1 või 2 või vajadusel isegi 3 korda päevas; võivad olla ka mingid muud rohud; b) kehalised harjutused, saun jne pingete maandamiseks; c) minu harjutus jt psühhoregulatsiooni võtted.
Korraliult puhata!
Mees on tubli, et 2-3 kuud "kuival!" Kiitke, toetage.
Vajadusel psühhiaatri jutule (kelle juures ta käis!).
Parimad soovid,
Jüri O.M. Ennet