esprital 29.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Hakkasin teie soovitusel võtma Espritali. 30 mg tabletist lõikasin endale sutike alla poole ja võtsin sisse, misjärel muutusin uimaseks ja uniseks ning magasin kogu öö rahulikult. Probleem on aga selles, et hommikul (eile võtsin sisse) ei saanud värskeks, tunnen end siiamaani väsinuna, uimasena ja loiuna. Tööd saan siiski veel teha... Kas see on mööduv nähtus? Lugesin ka, et see ravim tekitab söögiisu ja kehakaalutõusu. Kuid kui ma oma isudele järgi EI anna, kas siis kaalu ikkagi lisandub või on neil põhjuslik seos? Te ei kirjutanud mulle ka mingit kuuri, kuid ma ei tahaks ka sõltlaseks muutuda ... Kas lihtsalt helistan teile, kui mul enesetunne juba hea on, et siis lähemalt arutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seda rohtu võetakse õhtul (kuna suur und soodustav toime). Ainevahetust mõjutab ta hästi ja see on selleks, et korralikult harjutusi teeksite, kehaliselt-sportlikult aktiivne olete. Tabletikuur sõltub Teist - tabletineelajad jäävad pikaks ajaks neid neelama, harjutajatel on aga tableti võtmine lühiaegne.
Kui harjutusi ei tee, siis depressiooni-mehhanismid tõstavad ka kehakaalu. Espritali ainevahetust ergutav toimeongi selleks, et rohkem harjutada.
Enesetunne määrab ka küsimiste ja kokkusaamiste aja ja vajaduse.
Tabletikene on hea, harjutamine - palju parem, uus hoiak - parim.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet