otsekohesus 17.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

1Kas otsekohesus on midagi vaimuhaigusele ainuomast,nii et tavaline inimene ei tohigi enam taoline olla?2.Kas me tahtsimegi sellist Eestit,kus peab olema silmakirjalik,kavaldaja jne.?
Palju tänu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Otsekohesus ja sotsiaalne keskkond on omavahel seoses: diplomaadid "udutavad", poliitikud räägivad üht ja "mõtestavad" selle siis vastavalt uutele oludele lahti. Sõdalased on otsekohesed - pole vaenlast, pole probleemi (alates ristisõdadest, mis Ordumeeste e Jeesussõdurite kaudu ka meie maid kinnisvara-arenduse näol ihkas ja pärisrahvast "hõrendas" ja praegune ristisõda Allahi-rahva vastu, kus ka meie "kangelased" osalevad). Otsekohesus lähisuhetes on aga hoopis midagi muud. Otsekohesus-ausus Enda ees, oma Sise-Mina ees - see on tähtsaim. Seega - vastus mitmene, olenevalt ümbruskonnast, olenevalt rollist.
Ei silmakirjalikku ega kõrva-luululikku eestit me soovinud. Eile soovisime tänast ja täna soovime juba midagi rohkemat - homset Eestit. Aga see ongi areng. Nii peavad ka kodanikud enda arengusse, arendamisse suhtuma. Nii üksi kui ka üheskoos.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet