Kas äkki paanikahood vms??? 09.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 25.a neiu.Mul on koguaeg olnud hirmud -kardan ,et teen midagi valesti,puudub enesekindlus .Ei käi tööl-kardan igalepoole ennast pakkuma minna -lausa halb hakkab alati.
Nüüd aga kuu aega on olnud mul väga raskeid üleelamisi -suurte kartuste ja raskustega siiski läksin autokooli.
Kuidas ma sõidutundides piinlesin -need olid minu jaoks õudus unenäod.
Lõpuks sain läbikukkumistega ikka load.Nüüd kodune elu -kardan tööd otsida -kõik küsivad ,et kuidas ei leia jne .
Mul on nii raske ,kui minult küsitakse -tunnen ,kuidas rinnus pitsitab ja nii halb on .
Tunnen ,et olen mõttetu inimene jne.
Mul on ka 3.a laps ,kelle süüks ma olen ajanud ,et ma tööl ei käi,et ta päris tihti haige.
Aga tegelikult mul on nii piin olla -ei saa oma hirmudest lahti .
Ja mis nüüd põhi mureks ,et juba kuu aega on olnud 3-4 päeva tagand väikesed palavikud ning selle ajal süda lööb nii kiirelt ,et vähe pole.
Mul koguaeg rinnus selline piinav tunne -nagu süda koguaeg valutaks millegi üle.Kuigi võib tollele hetkel kodus rahulik olukord olla-aga ikka süda puperdab ja palavik 37.2-37.37.5C.
Käisin perearsti juures neli korda ja kõik proovid täiesti korras aga siis jäin mõtlema ,et närvidega ehk midagi.
Mida peaksin tegema????

Ette tänades Sipsik

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete liigselt "filosoof" - mõtisklete palju tervisest ja olete ka liigselt hingeline, liigselt võtate asju südamesse. Sellest siis need sisepinged. KÕIK, mis teeb meid hingeliselt,vaimselt, kehaliselt, sotsiaalselt ja religioosselt paremaks-täiuslikumaks (meie isikupära arvestades), see teeb meid ka enesekindlamaks ja rõõmsamaks. Meeleolu parandamise esimesel etapil on vaja ka AD-d ja seda annab psühhiaater.
Seega - arstirohi ja siis harjutused, viis rühma harjutusi. Alustage minu harjutusest. Lihtne see rõõmurada, aga harjutada on vaja. Lapse kasvatamine, see on eriti hea ravim (kuigi raskuste ja muredegagi seotud).
Hakake neid terviseteri tasa-targu korjama - küll rõõm ja edu tulevad, õnnest rääkimata.
Ja mida ise endale soovitaksite? Õige! Ja ka seda tehke.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet