Kas see on imelik ? Olen Mina imelik? 24.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugesin siis paljud kirjutavad et neil tueb paanika erinevates kohtades ja olukordades. Ma ei saa aru et nt mulle ei meeldi poes käia kus on palju inimesi nn tipptunni ajal eriti seal ei ole õhku ja on meeletult palav ja mul hakkab sea peaaegu alati paha! On see ebanormaalne ?? Samas mul on olnud paanikahäired kuid need olid pubeka eas ja said nagu leevendust.Sellest ajast olen ka arstide pettunud sest kui lähen perearsti juurde ja ütlen et ma olen koguaeg väsinud (nimelt olen ma 21) siis ta teeb mulle suure ohkamise peale uuringud ja räägib pärast et ma olen maaima tervem inimene ja ütleb kui olete väsinud sööge antidepresante no camoon neid soovitati isegi mu 15 aastasel vennal süüa kas ainus lahendus on antidepresandid ??? või on mingit muud abi ka????? ettetänades K

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke minu harjutust, mõõdukalt sporti, korralik puhkus. Tehke ideomotoorseid (kujutlus) harjutusi - mõelda-kujutleda reaalset poodi, mulle meeldib poodi minna, mida rohkem rahvast, seda uhkem ja mõnusam. Selliselt kujutledes-mõeldes psüühika harjubki poe-olukorraga. Ja pea iga päev ka reaalselt "hopsti" korra sealt poest läbi. See poes käimine on nagu enda karastamine - järjekindlalt ja pikkamööda seda "karastusaega" pikendada.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet