kysimus? 08.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kust voib leida teie soovitatud harjutusi ja mida peate silmas uute prillide all?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Harjutused:
a) sotsiaalsed e rolli-trennid, näite-mänguline ja sport-mänguline lähenemine sotsiaalse elu e elunäitemängu rollidele.
b) kehalised harjutused - vt. kehakultuur, sport, tervislikud eluviisid jne.
c) vaimne-trenn - vt. psühhoregulatsiooni harjutusi. Lihtsaim (suhteliselt) on autogeenne treening, enesesisendused, mälu treening, õppima õppimine, tahtesfääri tugevdamine, minu harjutus jne.
d) hinge-trenn e. emotsioonide reguleerimine: muusika, laulmine, ümisemine, jooga, minu harjutus, kaunis-kunstid, Looduse nautimine, Taeva-ilu jälgimine, PAAST, lemmikloom(ad), lilled-taimed jne., ligimese austamine, armastus.

Minu ütlung: ARMASTA ENNAST NAGU JUMALAT (TAARAT) JA LIGIMEST NAGU ENNAST!

Kui alustada ligimese-armastusest nagu enda armastamisest, siis on asi vilets - me ju end piisavalt EI hinda, ei austa, ei armasta.
e) religioossed harjutused, palveelu, meditatsioonid - lõputu arsenal.
Ja "uued prillid" e uus hoiak, e. uued väärtus-hinnangud e uus tunnetus e uus eluviis tulebki eelnevate harjutuste kaasabil. Päevik aitab õigele rajale jõudmisel. Meditasioonid.
Kõik noodid (harjutused) hingerahu helistikus on olulised, ühed pikemalt, teised lühemal, pausidki on olulised jne.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet