kas on haire v6i ei??? 03.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere olen 24a noormees ja olen enda juures marganud et t66l olles tunnen et k6ik tahavad mulle kaikaid kodaratesse visata sest olen t6esti hea t66line teen kiiresti ja kvaliteetset t66d need kellega koos t66tan on minust vanemad ja kes mind k6igerohkem hairib o 50a naine kes kasutab igat v6imalust et mulle halba varju heita...tema parast on palju inimesi lahkunud sellest ametipostist kus mina olen. Tegemist on teenindava ametipostiga...aga probleem selles et ma ei tea mida teha vahel on nad minuga vaga s6bralikud ja siis kui kaotan valvsuse on nuga kohe seljas ja see viib mind endast vaga valja...tekib kysimusi kas olen liiga paranoiline v6i on nad t6esti sellised halvad inimesed...t66tan valismaal....tunnen et ei oska ennast kaitsta selliste inimeste eest...kui ei oleks reegleid siis laheks kallale kohe neile aga akki oskaksite teie mulle anda n6u kuidas selliste inimestega toime tulla...sest tunnen et olen meeleheitel ja muutun vaga depresiivseks ja yksk6ikseks....t66 iseenesest pole halb ja on vaga tasuv...olen kaugel ja ei saa konsultatsioonile tulla aga vajan abi palun v6imalikkult p6hjalikku vastust ja napunaiteid kuidas sellistes olukordades toime tulla ette tanades eestlane hadas valismaal!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Praktiline elu nõuabki nn paranoilisust e maakeeli - parem karta kui kahetseda. Minister peab oma toolist kinni hoidma, et aseminister sinna ei istuks, erakonna Liidril samad "rõõmud" jne. Teatud piirini on see nn paranoilisus vajalik. Seda esiteks.
Teiseks, kõik peab olema adekvaatne e. olukorrale sobilik olema. Siin oluline: a) mängida oma rolli nagu Näitemängu, võtta mänguliselt, nagu teatris. Teatris ju ka proovid ja siis tuleb meisterlikkus. Eluteatris tuleb rõõmuga mängida; b) võtta etteheiteid tänuga vastu ja sealt leida ka kasulikku õpetuseiva. Seda seal ilmselt veidi ka on; c) maandada üleliigsed pinged, et seda mängu ja õpetuseiva rahulikult kasutada saaks; d) korralikult puhata, see on kõikide asjade vundament;
Päevikut pidada - õpetab kõige paremini meid endid tundama, tegutsema.
Väike rahustav tee on kasuks, kehaline aktiivsus on kiitmist väärt.
Kiu olete need mõtted omaks võtnud ja tegutsema hakanud, siis kaobki psühhasteenia e. see, mis teid vaevab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

diagnoosi kriteeriumid

Kas sünge ja tigedav6itu pilguga silmavaatamine ( m6ne meelest ) ja max kord-paar aastas v6i veelgi harvemini vähe k6vema häälega rämedav6itu käitumine on piisav meelehaiguse kriteerium?
Inime v6ib ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inime v6ib ju ka lihtviisi masendunud olla, kuid see pole minu arust keelatud.
-Võib küll. Normaalsuse piirid on avarad, haiguse raamid on ahtad!
tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

verejooksud

Tere, selline kysimus, et tarvitan antidepressante (Citalec) ning sellega seoses on tekkinud p2rasoole ja igemete verejooksud. Mida peaksin tegema, kas sooma vitamiine v6i midagi?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1..10-l juhul 10 000-st võib kaasneda veritsemist. Võib, aga ei pruugi.
Muuta rohtu ja kõik selge.
Muud tervislikud tgemised ka olulised. Perearsti juures teha vereanalüüs - süda rahuneb. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: