Kas tegemist on paanikahäire või närvivaluga? 15.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas tegemist on paanikahäire või närvivaluga?

Paar kuud tagasi tõstsin selja ära ja sellest alates on ristluudes olnud aeg ajalt pitsitav valu.

Paar nädalat tagasi tundsin autos istudes kuidas üle kogu keha pealaest varbaotsteni valgus selline surisev laine nagu nõelad oleksid naha all, see ebameeldiv tunne tekitas südamekloppimise ja tunde nagu tuleks õhust puudu.
Paar päeva tagasi sama tunne kordus , intensiivselt ja kestis kuni kaks tundi. Tunne käis peal lainetena.

Kelle poole peaks antud probleemiga pöörduma ?

ette tanades

Laura

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pöörduge enda poole.
Soovitused. Esiteks harjutus vaibal: selili vaibal, lõõgastuda, siis kätega põlvede ümbert kinni, selg kumer ja nüüd "kiikumine" kumeral seljal edasi-tagasi. Mõnuga. Parandab selja, vabastab "varjatud energia" (Joogadel nimetatakse Kundaliniks) jne. Vaip olgu piisavald pehme, mugav.
Teiseks minu harjutus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet