mure mehe pärast kuidas teda aidata? 23.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere mure järgmine tahaks aidata oma meest aga ta ei lase seda teha:( olen nii kurb ja masenduses nimelt millest tuleb ühe jala väristamine? olen tähele pannud kui ta istub et siis hakkab tal parem jalg värisema kas see võib olla närvidest? siis ta on koguaeg nii unine tahaks õhtuti väljas käia ta lihtsalt ei viitsi muga kaasa tulla või ei taha olen talle korduvalt öelnud et värske õhk mõjub hästi ei tema mind kuula siis ta näpib end koguaeg kusagilt sügab lõuga jne ühte kätt hoiab ka rusikas ma olen väga kurb tahaksin teda sisimas aidata aga ta ei lase põlve rohtu ta juba võtab nii kaugele ma ta sain aga tundub et see rohi ei aita :( varsti on pulmad ukse ees ja ma soovin seda ülekõige aga mõeldes et kui sõbrad sugulased tuttavad mind narrima hakkavad et sa abiellud vigase mehega sa sünnitad vigase lapse(lapsed) selline jutt ajab lihtsalt nutma kas annab veel midagi teha? ma tõesti tahan temaga jääda ja teda aidata millest see kõik tuleneb kas see on seotud sünniga? või millegi muuga arsti juurde ta ei lase end viia:(ette tänades TENELI

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ta Teist hoolib, siis tuleb-läheb ta ka arsti juurde! Kui ta hoolib, siis määrib-liigutab ta ka selle jala korda ning teeb sellest rusik-käest paitamise käe. Kui ta Teist hoolib, siis avab ta veidi rohkem oma suu Teie küsimustele vastaiseks. No ega need meie mehekesed suurt jutumehed olegi (v.a. alkopoisid on n i i suure jutuga, et saada või parlamendi kõnepulti).
Kui on ikka õiged tunded ja suhted, ega siis need sugulased-tuttavad oma arvamusega ka häiri.
Mida tervemad vanemad, seda tervemad järglased, seega - tervist t u l e b edendada, parandada, tugevdada. Kui seda ei soovita teha, ega siis ka õiget lapsekasvatajat sealt loota pole. Ei ole!
head soovides,
Jüri O.-M. Ennet