eve 21.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei taha enam AD-d, ei taha ka Teie harjutusi teha, ei taha üldse midagi teha...miks ei võiks inimesed ennast rahus ära tappa, kui kõik on mõttetu???
Kust on tulnud üldse arusaam, et ei tohi siitilmast lahkuda???

Teile kõike head!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tohib ikka, kõik lahkuvad. Aga enne on vaja Lapsi saada-kasvatada, oma erialal tegutsedes rõõmu tunda ning kaaskodanikke aidata, oma töö ja Loominguga hauakõne tarbeks häid ütlemisi koguda (et ka kirstus lahkumiskõnesid kuulates kõrvad kuuldust mõnuga liiguksid).
Lahkumine tuleb siis, kui elutöö viljad endale ning teistelegi küpsed on.
Mida oled juba küpsetanud? Mida võid esivanemate hingedele kosta, tulevastele põlvedele pajatada? Mida?
Kui töö- ja puhkerežiim korras, siis tuleb elurõõm mühinal tagasi, paisutab purjeid ning Elu-laevuke purjetab rõõmsalt meie endi poolt seatud majakate suunas. Purjetatakse ju ka vastu tuult ja ka rõõmuga.
Tuulega on mõnus, tormiga - vägev!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet