Mure abikaasa pärast 12.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Elame koos juba aastaid,seljataga on ka esimene abielu,meil kummalgi on laps esimeset abielust.mehe poeg saadeti meie juurde,kuna ema ei olnud võimeline poega kasvatama,oli juba ülekäte läinud,ütleksin,et kasvatamatu,kuna ei teadnud reeglitest midagi.Kui ma korda nõudsin,olin kohe kuri võõrasema...
Kodus on meil nii,et kui mehe poeg sööb kõik toidu ära,nii,et perele ei jätku,siis öeldakse,et miks nii vähe tegin.Kui pesen põrandad puhtaks,siis hakkab poiss meelevaldselt edasi-tagasi botastega käima,kui ütlen mehele,et ole hea,selgita talle,siis öeldakse,ära otsi vigu.Uute riietega käib õues ja parandab nende riietega oma võrri,kui ütlen,et õues võiksid olla vanemad riided,siis öeldakse,jäta ta rahule,ei saa ju nii,et koguaeg vigu otsid.Nõud jätab köögis vedelema ja kõik pakendid,mis tühjad ,jäävad vedelema,kui ma siis palun meest,et ta ütleks poisile et too enda järgi ära koristaks,siis ütleb mees oehh ja koristab ise ära...näiteid võiks tuua lõpmatult.
Kuna poisiga on koolis tõsised probleemid,siis isa joob õhtuks 2-2,5l õlut ära,et siis ei tundu probleeme nagu olevat.Aga alati enne magama minekut hakkab ta mingil teemal klaarima,(närib ja närib...)olen vait,ei ütle midagi vastu,siis mõne aja pärast mees magab,hommikul käitub,nagu poleks midagi olnud.ütlesin mehele,et kuna sa ei austa mind lapse juuresolekul ja karjud tema ees minu peale,siis laps ei austa mind ka.
Mu oma laps läks ära vanaema juurde elama,sest ei suutnud seda karjumist taluda,ega seda,et selle teise lapse käest reegleid ei nõuta.Tunnen ennast halvasti,et laps ära läks ja samas tunnen,et ei ole ära teeninud sellist kohtlemist,armastus on juba tapetud...mida ma tegema peaksin?võtan oma 7 asja ja tulen tulema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Laps eelkõige!
Kui Te sellise mehega ühist keelt ei leia, siis see pole see, see pole see...
Kokku-lahku elamise reegleid ei anna mina - need on südames. Kui asju annab paremaks muuta, siis muutke. Kui s e e mees muutustega kaasa ei soovi tulla, siis s e e pole see.
Laps vajab Ema!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet