Väga paha olla 28.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mõni nädal tagasi käisin psühhiaatri juures ja ta määras mulle mingi ravimi ( nimelt Valocordin Diazepam) . Ravim pole mullle absoluutselt mingit mõju avaldanud... Aga kui ma käisin nädalalõpul ühel peol hakkasin esimest korda elus meeletult oksendama, pea käis ringi ja üleüldse surma tunne oli.. See ei ole normaalne kuna paarist siidrist ei hakka kellegil nii paha. Tavaliselt olen joonud tunduvalt rohkem ja midagi pole juhtunud... Kas sellel võib olla mingi seos ravimiga, mida iga õhtu võtan? Kas see võis esile kutsuda väga väga väga halva enesetunde? Varem ei ole tõesti sellist olukorda olnud, kus ma terve õhtu vaarun ühest kohast teise, teadmata mida teen ja mis kõige tähtsam, ainult paarist siidrist...

Ette tänades 16a. tüdruk

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

See on väga tore, et paha hakkas, oksendasid. Tore! See näitab õpetlikult, et organism neid siidreid ei vaja ja rohuga eriti.
Nooruslikult kaunis inimene teeb mõõdukalt sporti, aga ei siiderda. Sportlik keha ja sportlik vaim viib kokku elurõõmsate ning tervete noortega. Siidriuimas keha ning väsinud vaim leiab vaid omasuguseid - siidrijobuseid.
Peale Siidri-tüdrukute on ka neeru-jobud, s.o. neerude, munasarjade, naba külmetajad. Selle "külmutatud neeruga" ei ole tulevikus muud teha kui kaua ravida. Aga seda Sa loomulikult tead.
Sportlikku kaunidust Sulle soovides,
Jüri O.-M. Ennet