käte värisemine 25.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Sain endale 2 kuud tagasi kasutütre. Temaga selline mure, et hommikuti käed värisevad. Ärritusega väriseb ka kogu keha. Käisime perearstil, saadeti neuroloogile ja soovitati ka psühhiaatri poole pöörduda. Neuroloogilt vastus-ENMG rahuloleku treemorit ei esine, soovitab samuti psühhaatri kontsultatsiooni + ravi. Vanavanemate jutu järgi olid käte värinad ka väiksena, nimelt tüdruk tänaseks 16. Väidan kindlalt, et tegemistt on probleemi, mitte väljamõeldisega.Tüdruk hüperaktiivne, peale kooli väsinud, vajab väikest uinakut(muidu koolis toimetulekuga probleeme pole, hinded 4-5).Elame Türil siin käib korra kuus lastepsühhiaater ja Paides võtab vastu ka täiskasvanute psühhiaater(olen tema suhtes eelarvamusega), mida soovitate?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik uni, rahulik meel, Neiukese toetus ja julgustus. Kerged kehalised harjutused maandavad pingeid ja on kasuks. Hästi mõjub koolilapsele ja hästi pingete maandamisele minu harjutus.
Türil käige ka ära, süda rahulikum.
Kui neuroloogi müogrammi uuring probleemi ei näidanus, siis harjutused kindlasti aitavad.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet