Pidev uimasus ja hejevilolek 18.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mind vaevavad umbes 5 aastat järgmised sümptomid: väsimus, konsentreerumishäired, hajevilolek. Raske on midagi teha, ei suuda süveneda, mõtted on koguaeg kuskil mujal ja "unustaks nagu end ära", ei pane ümbritsevat tähele.

Ümbritsev on nagu teine maailm, kõik mööduv kuidagi kiirelt ja segadusseajavalt. Töölt koju minnes olen väsinud ja on eelpool kirjendatud tunne.

Tahaks koguaeg magada, sest energiat ja tegutsemis tahtmist ei ole. Sunnin end kõike tegema, kuid rahuldust sellest ei saa. Peale tööd üritan rattatrenni teha, kuid pea on nii hajali otsas, et tekitan kohati liiklusohtlikke olukordi.

Kooli ajal oli võimatu õppida, sest õpikut lugedes oli raske midagi mõista. Justkui mõistsin kõike, kuid unustasin samas kõik. Peale selle kippusin lihtsalt magama jääma või olin une ja ärkveloleku piirimail.

Oleks hea, kui oskaksite aodata. Olen mitemeid kordi erinevate psühhiaatrite juures käinud, kuid abi pole saanud. Minu arust nad ei püüagi süveneda, vaid kirjutavad kohe antidepressandid välja. Olen neid võtnud, kuid aidanud pole. Olen kasutanud ka erinevaid toidulisaneid ja vitamiine, kuid muutust pole needki toonud. Raske on nii edasi elada ja iga päevaga läheb justkui olukord hullemaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sugu, tsüklid, millised AD on antud ja kuidas toimisid, töö iseloom, kodune ring kaaslasi...? Kas vererõhk, suhkur, kilpnääre on endast märku andnud?
Madal vererõhk annab uimase oleku! Valesti korrigeeritud nägemine (prillid) tekitavad kiire väsimuse ja sellega seonduva. Töö iseloom ja sellega seonduv võib oluline olla.
Oskan öelda, et Teid nägemata ei oska midagi olulist öelda.
Igast murest saab üle! Teie sisehääl ju soovitab ka midagi ning seda ka siis proovige. Teil suuresti õigus, et ainult tabletile oma tulevikku rajada ei saa.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Pidev pea uimasus - kas psühholoogiline probleem?

Olen 22 aastane noormees, kes on narkootilistest ainestest kokku puutunud vaid kanepiga. Paar kuud tagasi kogesin kanepi suitsetamise tagajärjel väga ebameeldivat enesetunnet - ilmselt tõmbasin nö üle. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kanepi taustal tekkis ärevushäire ja see siis praegu "kollitab".

vt ärevushäire (paanikahoog) valdkonna soovitusi ja rakenda neid igapäevaelus.
Probleem on harjutustega kõrvaldatav. ...

Loe edasi

Fluanxol

Tere!

Lugesin Teie vastuseid, mis puudutavad fluanxoli ja selle toniseerivat toimet Võtan ise praegu fluxi ja selle juures häirib pidev uimasus. Mäletan seda ka varasemast ajast, kui olen ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võite võtta koos, fluanxol ainul hommikul.
Proovige, katsetage.
Proovige, katsetage ka muid tervist edendavaid võtteid.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: