Coca-Cola ja must tee 16.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. Doktor! Soovin teada, kuidas mõjub C-C ja must tee närvisüsteemile? Olen 41-a naine ja kannatanud 17 aastat ärevuse ja hirmude all. Kuid samas meeldib mulle kohutavalt Coca-Colat ja musta teed ilma suhkruta juua. Cocat olen umbes 13 aastat üsna regulaarselt tarbinud. On ka pikemaid perioode (1-2 kuud), kui ma üldse ei joo, aga kui korra mingil põhjusel pudeli koju toon, siis läheb jälle vanas vaimus edasi. Päevas joon tavaliselt ühe 0,5-liitrise pudeli, vahel olen ka 2 pudelit joonud. Samuti joon päeva jooksul ära vähemalt liiter musta teed - mitte niiväga kanget - sellest ma ei saa loobuda. Ilma Cocata võin veel kuidagi olla, aga teed pean saama. Ja veel joon päevas ära 1,5 liitrit Värskat või mingit muud mineraalvett.
Ma tean, et Coca joomine hakkab tervisele, ja mul on mõni õhtu ikka hullult paha, hirmutunne ja süda väriseb, aga ma arvan, et see oleks ka ilma Cocata niimoodi, sest muretsen tohutult palju oma lähedaste pärast.
Kui keegi tark inimene mulle konkreetselt lubaks, et kui ma C-C joomise järgi jätan, et siis mu ärevushood kaovad ära, siis ma muidugi püüaksin ära lõpetada selle joomise.
Absoluutselt ei tarvita mitte mingit alkoholi, olen vahel mekkinud, kuid alati on pea valutama hakanud ja ärevus ka tulnud, ma ei mõista, millest see on tulnud (peres pole mitte keegi kunagi joonud), et ma enam üldse alkoholi ei salli, ei kannata purjus inimesi kohe üldse. Kohvi ka ei joo.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vahetage Coca sujuvalt min.veega välja ning ravim(rahustavate)teedega see "kange" tee. Kannatlikkust ja saategi hakkama. Kehaline aktiivsus korrastab ka ainevahetust ning tuleb oukorra reguleerimisele suuresti kasutks. Tehke ka jõukohaseid psühhoreguleerivaid 8rahustavaid) harjutusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

laps imelik

Tere!

Olen mures oma 8 aastase lapse pärast, kes sõbra juurest tulles käitub imelikult, Laps on äärmiselt nö.plahvatusohtlik - ärritub iga väiksemagi asja peale ja lööb .Samuti ajab segast ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Lastepsühhiaatri jutule, siis saab täpselt teada.
Korralik puhkus, uni. ´Une arvelt ei võta.
Coca (sarnasyus kokaiiniga, ergutav-toniseeriv - kahte pidi kahjulik:
a) magus, tühjad ...

Loe edasi

koka-koola-sõltuvus?

Tere!
Mu 25-a tütar on aastaid psüühikaga hädas olnud, viimasel aastal küll silmapaistvaid edusamme teinud (tarvitas ka antidepressante). Väidab, et vajab koka-koolat enesetunde parandamiseks, käib ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõiki liialdamisi tuleb vältida ja see kehtib ka Coca-Cola kohta - liigselt suhkrut, liigselt konservante, liigselt ergutit. Aeg-ajalt ikka võib juua. Ameeriklaste üheks ülekaalulisuse põhjuseks on ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: