AD tableti poolitamine 18.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

üks selline pisike küsimus,et tarbin citaleci 10mg aga apteegis polnud seda ja apteekreid aga üks tuttav teadis väita et ei tohi AD-sid poolitada.nüüd kõhklen natu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tsitalopraami sisaldavaid AD on mitmete firmade poolt ja eri nimedega: Citalec, Cipramil, Zylopram, Ciral jne. Kui 10 mg tablette ühe nimetuse all ei ole, siis võib võtta mõnda teist sama toimeainega rohtu, see esimene võimalus.
Teiseks, võib poolitada.
Kolmandaks, peale tableti on veel sadu tervenemise võimalusi lisaks ja neid vaja ka kasutada: jalutama, sest on veel õlipuhast rannariba ja merepiir ei käi veel päris vastu randa (võiks aga tegelikult ikka mõned miilid praegusest kaugemal olla, võiks).
Jalutama!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

AD Efexor xr

Tere Doktor,
Mure järgmine,kaheksa kuud tagasi lõpetasin ad Zolofti võtmise,võtsin seda rohtu 2 aastat millest ka väga head abi sain(paanikahood kadusid),tookord olin kodune ka.Nüüd aga on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tavareegel on järgmine - kasutada seda rohtu, millega hea kogemus olemas. Teiseks, uue rohuga teha koostööd raviarstiga, see poolitamine ei ole oluline. Oluline on enda peal proovimine, õige annuse leidmine. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: