anonüümsus 20.03.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kas psühholoogi juures saab käia ka anonüümselt

(ametlikud dok-d jne) ? Kuidas eristada tasulist/tasuta

teenusepakkujat? Kas te oskate mõnda isikut/seltsi

soovitada (tallinnas)?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arst/psühholoogi poolt anonüümsuse tagamine patsiendile/kliendile on obligatoorne. Tervishoiuasutustes on kohustuslik täita dokumente ning nendesse paigutatud patsiendiinfot võib “väljastada” patsiendi palvel/nõusolekul. Eravastuvõttude “kirjatöö” ei ole sellisel määral reglementeeritud ja on seega anonüümsem, vajadusel täiesti anonüümne.

Nn. tasuta teenused on haigekassakaardi alusel/rahdega, eraarstide juures on võimalik nii haigekassa + eratasu või siis ainult nn. eratasu alusel. Kuidas eristada? Lühidalt – era-tiitliga on tasuline. Küsige ja Teile vastatakse. Psühholoogide/tohtrite telefoninumbrid on telefoniraamatutes, infotelefonides, arstide telefoniraamatus jne.