haige inimene ohustab 05.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
kuidas saan abi sellise juhtumi puhu,kui tegemist on vaimselt haige inimesega ,kes kujutab asju ette jne skisofreenik oma probleemidega jms,kui tahaksin hoida teda eemal oma lastest,sest traumeerib neid sisemiselt,kuid lapsed ei saa aru ja ei mõista haiget inimest ja küsivad , miks sa emme vanaemaga nii kuri oled? miks siis olen,võibolla sellepärast ,et ei jõua ära kuulata seda jama juttu mida ta räägib.Lisaks on endalgi piisavalt probleeme ,et elus hakkama saada.Haige on nimelt minu ema. Ta ei tunnista oma haigust,ta on olnud ravil viljandi Jämejalas8skisofreeniaga) 1988 aastal ja siis kaks aastat oli enamvähem rohtude mõju all,kuid nüüdseks on asi katastroofiline,ta ei tunnista ,et on haoge,ei võta rohtu,ei saa ka mingisugust sissetulekut,kuna ei ole nõus võtma invaliidsust.kas Eesti vabariigis on mingisugust võimalust määrata sellisele inimesele invaliidsust.ta on ka nii võimukas ja neg auraga ,et kahjuks ei suuda temaga ühe katuse all ka elada.samas olen ise meeleheitel,sest pean ju ka oma pere eest väljas olema,ei suuda mitut elu elada.
vastust oodates Marju

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võtke tema raviarstiga Jämejalast ühendust. Vaegurlust (invaliidsust ja pensioni) saab vormistada, ravi suhtes saate tohtriga nõu pidada, ka edaspidise elukorralduse osas mõtteid vahetada.
Jämejalga tohtri juurde!
Parimat soovides ja kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet