teraapia valik 17.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 32 a naine. Poolteist aastat tagasi, sügisel, läksin tõsises kriisis psühholoogi juurde. Määratud antidepressantidest ja toetavatest vestlustest (kestsid kevadeni) oli palju abi - sain pinna jalge alla ja ravimite võtmise ajal isegi üle mitme aasta jälle rõõmu tunda. Psühholoog soovitas jätkata pikemaajalise teraapiaga.
Peamiseks probleemiks pean oma suutmatust paarisuhtele pühenduda, peret luua: muudkui heidan "kriitilise meelega" mehe kõrvale. Ometi soovin abielluda ja pere luua. Järjest süveneb hirm, et varsti võib hilja olla, et olen juba vana.
Sellele lisandub üldine otsustusvõimetus ja kriitilinemeel "kõige" suhtes, enesekindluse ja entusiasmi puudumine. Entusiasm võib küll alul tekkida, nagu ka armumine/suhe, kuid katkestan selle siis, edasi ei lähe.

KAS ja MILLISEST teraapiast Teie arvates võiks abi olla? Olen lugenud-kuulnud psühhoanalüütilisest teraapiast. Samal ajal tundub, et tean ju isegi, et mu hirm lähedussuhte ees on pärit lapsepõlvest. Mida terapeut ikka teha saab.

Kas eelistada GRUPI- või INDIVIDUAALTeraapiat? Grupp on, jah, odavam, kuid kas tegelikult sama mõjus?

Lugupidamisega
Ela

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene valmistub siin elus ette igapäevatööks, et oma andeid arendada ja rakendada ning seeläbi õnnelik olla. Õnnelik ei saa olla üksinda, täieliselt ei saa. Seega vajab inimene ka lähisuhet: a) et olla õnnelik (õnnelikum) ja
b) et "kännust ka käbid võrsuksid."
Seda esimest õnnerada (igapäevatöö) kool ja kodu mingil määral õpetavad (kuigi vägagi valesti, väga), aga seda teist ja tähtsamat (laste saamise ja kasvatamisega seotut) - kahjuks ei.
Praegu ei vaja Te mitte teraapiaid vaid suhtlemist, et endale see Parim leida. Kes otsib, see leiab. Tagasilöögid ja pettumused käivad selle asja juurde. Iga eksimust võtke nagu rõõmusõnumit - on veel võimalusi end täiendada, areneda. Näitemängutükki õppides ka näilejad alul eksivad, näitejuht juhendab, harjutatakse. Harjutage Teiegi - rõõmuga!
Te ei vaja traapiat, vajate elu näitelaval julgemat tegutsemist. Ja näitlejameisterlikkuse suurim tõde - põhistruktuurilt jääge iseendaks, olge ISE.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Biofeedback teraapia

Tere! Sooviksin teavet biofeedback teraapia kohta. Kas on see ohutu ja milline raviv efekt võiks sellel teraapaial olla?

Aitäh!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Seade kuvab ekraanil isiku sundmõtteid, kinnisideid, negatiivseid mõtte- ja käitumismustreid.
Miks selle masina eest Nobeli preemiat antud ei ole?
Minul sellist masinavärki ei ole, seega ...

Loe edasi

Bioresonants teraapia

Kuidas suhtute teie bioresonants teraapiasse ärevushäirete raviks? Kas see võiks aidata ja pigem hästi mõjuda?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mida te selle bioresonants teraapia all mõtlete?
Ärevushäirete ravi ikka selline, et alul veidi arstirohtu (olenevalt kaebuste iseloomust) ja kehalised-vaimsed harjutused, et liigseid pingeid maandada, ...

Loe edasi

punastamine

ja kas see konkreetne tohter võiksite olla teie?
kas te oskate kedagi soovitada?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Elukohajärgne tohter on sobilik. Valik on Teie.
Muud enesega tegelemise "nipid" ja harjutused ka kasutusele võtta.
Muutused tulevad tegutsedes!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

teraapia

olen juba pool aastat psühhiaatri juures käinud ja AD-sid söönud, enne seda juba üle poole aasta paanitsenud ja ülemõelnud. peale igat teraapiaseanssi olen nagu udukogu terve päeva ja ei saa mitte midagi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravid-teraapiad peavad asjaolusid parandama. Kui ikka ei istu, siis ei tasu "torkida." Mida Terapeut eelnevalt selgitas?
Mina kaotatud süütuse probleeme e kaugminevikku ise aktiivselt ei ava. Pearõhk ...

Loe edasi

Kognitiivne käitumisteraapia

Tere.Sooviksin teada kus kohas toimuvad kognitiivse käitumisteraapia kursused?(Tallinnas)Põen psühhoosi ja kuuldu põhjal pidi teraapia aitama.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhootiliste seisundite puhul on esma-etapil oluline neuroleptikum (arstirohi). Edasine psühhoteraapia (vajadusel ka kognitiivne) määratakse raviarsti poolt. Psühhiaatriakliinikus väga head psühholoogid ...

Loe edasi

Kognitiiv-käitumuslik teraapia

Kui tulemusrikas on kognitiiv-käitumuslik teraapia ärevushäirete ravis?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

See on üks osa, teatud etapil oluline osa ravimisel. Annab häid tulemusi ka ärevushäirete puhul.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: