paanikahäire-ebareaalsus 23.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen jälle kati(25).käisin psühhiaatri juures,rääkisime -kõik oli enam-vähem.kirjutas ka rohtu(Ciral 20).mõni päev -hetk ka parem olla aga siis jälle nii halb et kohe kohe minestan -aga ei minesta.ma nagu ei taju ennast kohati.olen ja tunnen aga samas ei saa ka aru kas olen mina olnud ja kas olen.ei maga ka-ainult kujutlen ja mõtlen.kuidas oma mõtteid kontrollida??korra kuus psühhiaatri juures ei aita mind.sensuses järjekord kaks kuud.kohati viskab ikka olemise meeletuks.üritan end rahustada ,et kohe läheb üle.vahepeal ka kui toimetan -on parem kuid siis jälle mõtted kas üldse mina siis olin ja tegin neid asju?kogu aeg pean end veenma et teen seda ja näen seda.isu pole,sees keerab,lihasvalud peas.ja kõige hullem ongi et täiesti järsku need hood tulevad,ei julge liigutatagi.

tänud kui vastate.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seewaldis - Tallinna Psühhiaatriakliinikus - on ka psühholoogid. Tehke selline plaan ravitohtriga, et saate paraja tihedusega-sagedusega vaimuabi. Tehke ka kodus harjutusi.
Jalutamine-sport tuleb suuresti kasuks. Väga hästi toimib vestlus-suhtlemine sõpradega. Vägevalt toimib ideomotoorne treening - kujutlustes olete "selles" situatsioonis ja naudite seda, olete enesekindel ja julge.
Talisuplejaks ka saadakse harjutades, harjutades saab ka nendest hirmudest üle.
Ka näitlejad harjutavad uut rolli. Tabletiga ju heaks Näitlejaks ei saa - harjutada on vaja.
Tabletid on nagu õlitilgad lukule, aga - võtit tuleb ise keerata, ust tuleb ise avada, läbi ukse tuleb endal minna, ise peab ka edspidist elurada kulgema.
Tegutsege!
Veelkord - tehke tegevusplaan ravitohtriga.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet