meel on paha 06.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Kas inimesel, kes on varajasest lapsepõlvest peale vaevlenud sügava alaväärsuskompleksi käes, on veel võimalus täiskasvanuna sellest kohutavast haigusest paraneda? Kunagi arvasin, et olukord ajapikku muutub, kuid nüüd olen jõudnud punkti, kus näen, et oma jõududega ikka hakkama ei saa. Mul puudub igasugune enesekindlus, millest tuleneb kohmetus, kartlikkus (sotsiaalfoobia) jms. Kas kontsultatsioonist psühholoogi või psühhiaatriga oleks abi?
Aitäh
R (20)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tuleb tegeleda sellega, milles oled andekas või isegi geniaalsuse omadustega. Kui teatud asjad hakkavad laabuma ja edenevad, siis sellega koos kasvab ka enesekindlus. Ei maksa end naabri R-ga võrrelda, vaid elada oma elu ja edenemist.
Lugege Suurmeeste/-naiste elulugusid ja näete, kuidas nemad end kehtestasid, milliseid "nippe" kasutasid.
Soovitaksin ka ideomotoorset trenni - sellest olen siin varem rääkinud (vt. otsinguga).
Päeviku pidamine aitab ka suuresti enese arendamisele kaasa.
Konsultatsioonist on ikka kasu.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet