tere dr.Jüri 24.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen seda lk väga pikalt kaalutlenud ja nüüd ma siis kirjuta.MA palun teid südamest et te aitaksite mind.Mul on raske depressioon ,ma lähen iga pisemagi asja pärast nii närvi et ma ei taltsuta ennast juba.kõik sai alguse 94 a kui mu isa surma sai ja elu põõrdus 100nkraadiliselt.elan pärnus.käin kaja rand-i juures võib-olla te teate,ta on psühhiaater ja anne toigeri juures,tema on psühholoog.kõige parem on minu juures see et ma tahan ennast aidata,olen muidu hästi energiline ,tore inimene.kõik mu lähedased lohutavad mind.olen söönud nyklofoks rohtu ja cipramilli.vabandage,kuid ma ei tea kuidas neid kirjutatakse.aga sellest ei ole mingisugust abi.kui tunnen et olen viimase piiri peal siis võtan arstiga ühesndust ja ta ütleb et ma kirjutan sulle väikse ravikuuri välja aga minu meelest ei ole see õige.korralikku ravikuuri ma ei olegi saanud.olen 26 a,mul on viie aastane poeg ja elukaaslane.minu elu on olnud väga keeruline ja mul ei ole vanematega eriti vedanud ema vihkab ja on joodik ja isa peksis.nii raske on kirjutada,kergem oleks rääkida.hommikul juba üles tõustes on pinge ja süda klopib.ja mis kõige hullem,laps saab ju kõik endale.aga ma ei taha selline olla.olen arstide suhtes lootuse kaotanud.olen noor inimene ja tahaksin veel elada,kuid mõtlen kogu aeg et ei suuda enam ja ühel päeval......peale isa surma ma tegin enesetapu katse ja sellest ajast peale olengi nüüd selline ja hakkasin kajaga läbi käima.tekst võib vähe keeruline olla,sest kirjutan töö juurest,ja tundsin et enam ei suuda.tean et enda nimel tuleb tööd teha,mõelda positiivselt jne jne aga ma ei saa enam endaga lihtsalt hakkama.olen nõus kasvõi haigla kuuri tegema või mida iganes,aga palun aidake mind,või vähemalt öelge mida ma pean tegema.kõige tähtsam on ju see ,et ma otsin abi mitte ei ole üksi oma depressiooniga.loodan tõesti et vastate mulle ja aitate mind.olen nõus kasvõi teie juurde tln tulema vastuvõtule.loodan väga teie peale.ootama jäädes andra

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peale nimetatud rohtude on palju teisigi, mõni neist ikkagi Teile sobib. Üks asjalik ravikuur rohuga tuleks küll läbi teha. Kui aeg ja võimalusi on ja tohter haiglaravi pakub, siis tasuks ka see võimalus vastu võtta. Peale rohtude tuleb ka kõiki teisi sobilikke tervise tugevdamise võtteid kasutada: jalutuskäigud, kerge võimlemine, vesiravi, raviteed, jne.
Üks korralik pihtimine tuleb suuresti kasuks (psühhiaatrile või siis psühholoogile).
Lapsega tegelemisel rõõmustada kaasa Lapse rõõmudele.
Korralik puhkus on v.hea - abikaasa saab siin kaasa aidata. Mõte ja vastutus väsitab teinekord rohkem kui konkreetne tegemine. Üheskoos on kergem.
Oma tohtrile rääkige julgemalt oma muredest.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

dr.Jüri Ennet vastuvõtt

Tere, dr. Jüri Ennet! Kas oleks võimalik teie vastuvõtule tulla ja kui palju maksab?
Tänud!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kolm pikka paid, aga vastuvõttu ei ole - on vaid haiglatöö ja ambulatoorset tööd ei ole, eravastuvõtte käesolevalt ka ei ole.

vt varasemaid soovitusi, leia endale sobilikud harjutused ning ...

Loe edasi

Küsimus

Tere,Dr.Jüri O.-M.Ennet!
Sooviksime teada nn.Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi-loeksime ja õpiksime tarkusi, viiteid on paljudes vastustes aga tehnikat ei leia!
Palume ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Enneti ristkülik (Enneti, et teile paremini meelde jääks, et tegutsema hakkaksite) diagonaaliga ja "uued prillid."
Ristkülik diagonaaliga annab mõttemudeli ja ka tegutsemisjuhise. Diagonaal ristkülikus ...

Loe edasi

tänusõnad

Dr.Jüri O.-M. Ennet. Tänan südamest vastuse eest , see oli mulle suureks abiks . ilusat algavat aastat Teile ja teie lähedastele.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Head soovid Teilegi.
Õnn on kesktees (Buddha),
Õnn on olevikus või teda ei olegi. Küsisin (mediteerides-palvetes) ca aastapäevad tagasi Taaralt: "Kuidas saada õnnelikuks?"
Ja vastuseks ...

Loe edasi

Paanikahäire.

Tere Dr.Jüri O.-M.Ennet!
Olen 34 aastane noor naisterahvas.Mure on mul oma tervise pärast.Aastaid tagasi elasin väga rasket ja närvilist elu,mille tagajärjel tekkis südamerütmi häire.Käisin südamearstil ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui tegelete mõõdukalt spordiga, elate tervislike eluviise järgides, siis võite julgelt tablettidest loobuda. "Julgestuseks" võite mõnda raviteed kasutada. Enesekindlust ja usku endasse annab minu harjutus ...

Loe edasi

Mure poja pärast...

Tere dr.Jüri O.-M. Ennet!
...kes saab kohe 19. Oma hädad on ta ise endale teinud-teemaks võlad-võlad-võlad(12 000.-) mis said alguse raha peale kaarte mängides. Nüüdseks ta vist enam ei mängi, aga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Näitleja Paul Pinna ytles, et napsi vöib vaid siis vötta, kui köik korras on. Kui on probleeme, siis tuleb olla ABSOLUUTSELT KAINE ning otsida kaineid lahendusi.
Kuidas siis sellest muremäest mööda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: