Kas vajan abi? 17.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mõtlesin, et küsin siis ükskord ära, kas vajaksin oma seisundi hindamiseks psühhiaatri abi. Siiani ( juba paar aastat ) olen püüdnud seda mõtet vältida aga viimasel ajal on järjest rohkem süvenenud mõte, et vist oleks ikka tarvis.
Nimelt tunnen ma juba paar aastat iga päev ennast ülimalt halvasti, tunnen kogu aeg, et pole päris terve. Küll valutab pea, küll on halb hingata, neelatada, süda puperdab ja selline üleüldine halb enesetunne vaevab päevast päeva. Olen avastanud, et tegelikult ma enamuse ajast mõtlengi sellele, et mul on miskit viga. Viimasel ajal on suured probleemid neelatamisega, suu läheb kuivaks ja vahest ei saa absoluutselt neelata. Samas aga on suur vajadus kogu aeg neelatada. Loomulikult kaasneb sellega pidev mõtlemine, et mis mul küll viga ja miks ma neelatada ei saa. Samas on nii, et kui ma selle unustan mingil põhjusel ( nt. seltskonnas) , siis seda neelatamise vajadust pole. Niipea aga , kui mõte taastub, on probleem kohe tagasi.
Tööjuures tekkis selline probleem, kus ma pidin lihtsalt riietusruumi teiste eest minema,, süda hakkas puperdama, neelatada ei saanud ja käed värisesid. Mõne aja pärast see muidugi möödus aga halb enesetunne oli kuni õhtuni.
Rääkisin sellest ka perearstile, kuid tema arvas, et ju mul on lihtsalt pingeline periood olnud ja kirjutas peavalu rohud. Peale seda pole ma ka tema poole pöördunud, tunnen ennast pahasti, et pean teda tema arvates tühiste probleemidega tüütama.
Mida teha? Kas peaksin veelkord perearsti tüütama, sest võibolla on tegemist tõesti mingi haigusega või seadma sammud kohe psühhiaatri juurde?

Tervitustega,

B
32.aastane naine

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tulete ise järeldusele, et "on järjest rohkem süvenenud mõte, et vist oleks ikka tarvis".
Probleem Teid häirib, järelikult - pöörduge psühhiaatri poole.
Kõik praegu käepärased elurütmi jt. tervistavad elukombed on kindlasti kasulikud.
vt. eelnevaid soovitusi ja leidke endale sobilikke.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kas ma vajan abi ?

Ma olen tegelenud spordiga peaegu pool oma elust. Paar aastat tagasi mul juhtus õnnetus- luumurd. Läks kaua aega taastumisega. Alguses oli mul hirm, aga nüüd viimaks sain aru, et ma ei karda vaid mu olek(ärevushoo ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oled tubli, et sporti oled teinud ja see sulle meeldib. Siit algab ka traumajärgse psüühika korrigeerimine - Terves kehas terve vaim printsiibil! - kehalise aktiivsuse-spordi abil.
Ärevushäired ...

Loe edasi

Alkoholism- kas ravitav?

Tere doktor.
Olen 32-aastane naine ning olen tänaseks jõudnud arusaamisele, et vajan abi. Olen nimelt 2 lapse ema, korralik töötaja, korralik abielunaine jne. Kuna oman aga väga suurt sõpruskonda ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vastuvõtule!
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Vastuvõtule tulek

Kas on võimalik Teie vastuvõtule tulla, dr Ennet? Mul on probleemid elukaaslasega, kuid selleks et temast paremini aru saada, vajan ehk ka Teie arvamust ... jään lootma et võtate minuga ühendust meili ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

tel 56 463 830
ja lepime ajas kokku.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

unetus

Tarvitan ööseks Remeroni ja Xanax XR. Juurde vajan uinutit, kuna ei saa magada. Mida eelistada, kas Imovani või Stilnoxi? Kas nendest võib tekkida sõltuvus?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mõlemad on head, proovida ning selle kaudu leida parim. Kui Te midagi muud enda elukorralduses ei muuda ja harjutusi ei tee, siis jäätegi võtma ja võibki tekkida nendest sõltumine.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

vajan abi

palun nõuannet . kas on tartus võimalik saada konsultatsiooni
psühhiaatri juures ? kuna elan põltsamaal oleks kergem käia tartus,
sooviksin abi enese leidmisel.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tartus on hea haigla ja dispanser, spetsialistid kõrgelt kvalifitseeritud.
Taaralinnas on ka mitmeid erapsühhiaatreid. Saate vajalikku abi!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

supervisioon

tere,
kas teie tegelete supervisiooniga? Õpin perekonna psühhoteraapiat ning vajan superviirorit. Kas teie poole võib pöörduda ning mis oleks tunni hind. Tänan ettte, Janne

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühholoogidel on õppinud supervisiooni spetsialistid olemas. Nemad aitava kindlasti.
Ka minu poole võite pöörduda. Hind õppurile õppuri taskukohane.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: