Kas uuesti ad ? 08.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Peale kuue kuulist ad kuuri hakkasin annust tasapisi vähendama,et kuur lõpetada.Nüüd tundub,et olen saanud tagasi paanikahäire(kui olen poes või mujal rahvarohkes kohas hakkab järsku meeletu hirm,et kohe minestan ära).
Olen võtnud selliste hoogude järel 0,25 xanaxit.Kas peale kuuri lõpetamist võib paanikahäire tagasi tulla?Mida küll edasi teha,kas pean jälle uuesti ad võtma hakkama?Palun aidake. Tänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida olete peale tableti-neelamise veel ette võtnud?
Paanikahäiret tekitavad ebakõlast inimese, keskkonna ja nendevaheliste suhete vahel. Ebakõlad (mureauru-katla ülepinged) avalduvad hinge-katlas, vaimses-katlas, kehalises-katlas ja sotsiaalses-katlas.
Raviks:
a) üleliigset auru välja lasta neist kateldest,
b) leida põhjused, et seda üleliigset mureauru ei tekiks,
c) teha katlad harjutamisega tugevamaks.
Näete isegi, et tabletist üksi ei piisa!
vt minu ristkülik-diagonaaliga ja uued prillid printsiipi.
Ja tegutseda, tegutseda, tegutseda nende juhiste järgi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet