Imelik häire 29.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nüüd olen siia vist pea 10 korda juba kirjutanud aga jah see on küll päris ohtlik häire aga siiski tõsi. Nimelt tühja koha pealt hakkas väga imelik olla nagu mingi muu asi oleks mu sisse tulnud vms. Siis ma hakkasin tühja pilguga televiisorit vaatama ja ema oli kõrval tugitoolil ja siis avastasin enda peas täieliku tühjuse, sattusin paanikasse kuigi ei näidanud seda välja, siis ma nagu pidin oma ema ära tapma aga polnud millegagi aga sellel ajal ma sain aru et ma pole mina vaid mus on nagu miskit muud kes tegutseb minu asemel ilma minu teadmata. Juba pidin ta ära tapma(eriti raske on sellest rääkida) kuigi ei teinud seda sain nagu enne seda iseendale vahele, pidin talle ütlema et palun mine kodust välja, ma muidu tapan su ära aga ma ei tea miks. Siis korra tuli mõistus pähe siis läksin kööki midagi süüa võtma ning miskit jälle muutus ja siis mõtlesin et löön endale püssnoa läbi käe et lööb mõistuse pähe tagasi samas teades et ennast raskelt vigastan. Siis läksin oma tuppa suurest meeleheitest et mida ...... ja mõtlesin et helistan sõbrale et ta tuleks seoks mind kinni. Siis tuli ema mu tuppa ja tal oli laiba nägu peas nagu surnud inimesel(kollased silmad) samas ma tahtsin talle koguaeg öelda et mine palun ära siit muidu ma tapan su ära. Ma ei saanud ise ka aru enam mis toimub, kardan seda et kui kaob viimane mõistuse raasuke mis siis saab? Sooviks teada millega tegu või mis psüühikahäire see selline on?Või olen lihtsalt hulluks läinud ja siis tahaks küll mingi 15-20 aasta haiglas olla. (23 a.m.)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minge psühhiaatri vastuvõtule ja selgubki tõde - mis sorti elamused need on ja mida vaja ette võtta. Muidu lugu nagu kohalike ja USA-s olevate rahaliigutajatega - mõnede puhul ei tea ausa ja ebaeetilise äritegemise piire enne auditit, sisejuurdlust, kohtulikku uuringut.
Asja vaja ikka uurida.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet