Klaustrofoobia 21.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp dr Ennet,
olen 30-aastane naine ja lähen paanikasse olles suletud akendeta ruumis (lift, kitsas käik, ka tualettruum jms) - ühesõnaga - igasugune kinnine ruum, mille avamine ja välja saamine ei sõltu minust. Ja see paanika on ikka selline, et ma ABSOLUUTSELT ei suuda ennast kontrollida. Ma muidugi väldin selliseid olukordi. Aga näiteks laevakajutis või rongikupees magada ka ei saa - öösel tundub, et uks on kinni jäänud ja paanika tuleb peale. Olin selline klaustrofoobiline juba lapsena; viimase aasta-paari jooksul on asi nagu veel süvenenud. Ja veel - olen praegu 8. kuud rase ja klaustrofoobia häirivam kui kunagi varem - näiteks Stockmanni liftiga praegu ei sõida, kuigi varem polnud seal probleemi.
Küsimus - kas rasedusega süvenenud klautsrofoobia läheb pärast jälle talutavamaks? (ära vist ei kao?) Ja kas klaustrofoobia ravimine on üldse nii tulemuslik, et seda on mõtet ette võtta? Kas ravimisel peab kasutama medikamente?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sünnitus ja edasine Lapsega tegelemine korrigeerib paljud asjad paremuse suunas. Kui midagi jääb tulevikus ikkagi vajaka, siis psühhiaater aitab. Praegu põhirõhk Lapsele!
Parimad soovid Teile mõlemile,
Jüri O.-M. Ennet