Ühest probleemist 17.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr. Ennet!

Mul on madal enesehinnang, arvan, et süüdi range kasvatud lapsepõlves. Mõnede asjade suhtes on hinges vastamata küsimused, miks nii on läinud. Aga vanemad on autoritaarsed siiani ja nad solvuvad väga, kui miski kõlab, nagu etteheide neile. Olen ligi 35, naine, püsisuhet pole suutnud luua ja kuidagi mure on, mis tulevik toob. Kas enesehinnangu parandamine on suur töö? Mida ma selleks teha saaksin, st. kuidas ennast aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Et möödanikusuvel murevihma sadas, seda me muuta ei saa. Lapsepõlv las jääb ikka ajalukku, sealt võtta vaid Õpetuseivad välja - vajate iseseisvust, ISE otsustamist ja tegemist. Enesehinnang paraneb sellest hetkest, kui hakkate elama OMA ELU. Ega see vanemate-armastus ju sellega kuhugi ära kao. Primaarne (kui nii keeruliselt öelda) on Teie isiklik elu.
Ja suhted tekivad suheldes ja see õigeim ei satu alati esimeste kordadega suhtlusrajale. Nn. tagasilöögid-pettumused on asjade loomulik külg, see on elukooli algõpetus. Eks seda õpetust tule hiljemgi.
Elage oma elu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Vaimne vägivald

Muredejada järgmine:
Olen kõikides oma pikemates ja olulistemas suhetes- kooseludes olnud väga vägivaldne mees. Seda mitte füüsiliselt, aga just vaimselt. Olen tõesti tohutult palju oma elukaaslasi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tulge vastuvõtule.
tel 1900 registreerib.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

välja kannatamatu valu

Kumb on tugevama valuvaigistava toimega kas tramadool või kodeiin?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Valuvaigisti on neist esimene. Oleneb probleemist, valu tekke olemusest. Täpseid soovitusi annab ikkagi raviarst.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: