Kas jälle antidepressant? 18.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere?
2002 a kevadel tekkis esimene paankahoog,paari kuu pärast hakkasid hood korduma,alates novembrist sain raviks Seroxsati ja vajadusel tarvitasin algul ka Xanaxsit.Rohtudest sain abi ,olin jälle tegus inimene.Seroxsati tarvitasin 2,5 aastat,proovides ka vahepelal ebaõnnestunult lõpetada.Selle aasta (2005)veebruaris õnnestus rohtudest järkjärult vabaneda.Nüüd,kui 6 kuud on möödas ,tahavad need nn."hulluhood" uuesti tulla!Mida teha?Psühhiaater kirjutaks kohe
rohud uuesti välja.Kuid ma ei soovi neid võtma hakata jälle.Äkki saaks kuidagi teistmoodi!??Käisin ka psühholoogi jutul ja tegin vabastavat hingamist.Kuid sellest ei ole nii palju abi saanud kui vaja.Mida teha,kas võtta midagi looduslikest rahustitest?Elu ja peresuhted on korras.Hood hakkasid uuesti ilmutama peale pingelist tööprobleemi,kuid sellega on nüüd ka kõik ok.Miks mul siis hood tahavad tulla jälle?Kas peangi jääma antidepressante sööma?Ei tahaks!!!Olen 37 a. naine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paroxetini-rea rohud - Seroxar, Rexetin, Paroxetinhexal - on hea ja teatud etapil vajalikud. vt. minu ristkülik diagonaaliga jt eelnevaid soovitusi.
Ainult rohuvõtmisest ei aita.
igast murest saab üle!
Saate ka sellest ärevushäirest vabaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet