abi saamine, küsimusi selle kohta 26.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Kuskil aasta eest sain teada, et on olemas tegelikult nimetus minu järjest halvenevale seisundile..., olen nimelt sotsiofoobik. Paanikahood lähevad aina hullemaks ja võtavad järjest hullemaid tuure - minestamine, nutmine, negatiivsed mõtted nagu surra tahtmine hoo ajal.. jms. Ma ei suuda enam niimoodi jätkata. Sõbranna, kellele olen oma mure usaldanud soovitas minna psühhiaatri jutule.. ravile. Sellega seoses on mul omad kahtlused... Aga samas tahan tegelikult abi saada.. niisiis tahaks enne kabineti ukse taha istumist mõnest asjast teada.. Niisiis..

Kui palju läheks psühhiaatri vastuvõttudel käimine maksma? Palju üks visiit umbkaudu maksab?

Ega minu vanemaid minu ravimisest ei teavitata? (olen 19. aastane)

ette tänades....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Saatekirja psühhiaatri juurde minekuks tarvis ei ole. Tallinnas on Dispanseri tel. 697 44 44 ja selle kaudu saab end registreerida. Sealt saab ka igasugu infot lisaks. Haigekassa kaardiga saab sinna jutule. Vanemaid sellest ei teavitata.
Aga oma muresid on alati kasulik oma vanematega koos lahendada-kõrvaldada. Soovitan südamest!
Ole tubli ja tegutse!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet