Seroxat ja Paroxetinhexal? 18.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Vabandan, kui nimetused valesti kirjutasin. Asja juurde-- olen 25-aastane noor ema, võtnud Seroxat`i alates veebruarist. Minu psühhiaater toonitas, et ostaksin just Seroxat`i, kuigi see on sama toimeainega, kuid kallim kui Paroxetin. Sõitsin eelmisel reedel autoga teelt välja ja sain peapõrutuse, millele järgnes tugev peavalu. tehti kompuuteruuring ja öeldi, et 5 päeva jooksul peaks üle minema. Viiendal päeval lõppesid aga juhuse tõttu ka minu antidepressandid ja nüüd olen kolm päeva käinud ringi kui unes-- pea käib tugevalt ringi, iiveldab, silmad valutavad, püsti olla on pea võimatu, pikaliolles tundub, nagu kukuks voodist. Kuna enesetunne on kehv, saatsin mehe apteeki ja tema tõi sealt mulle tavalise retseptiga Paroxetini, kuna apteekri väitel ei ole neil rohtudel vahet (tavaliselt ütlen, et soovin S tähega rohtu). Võtsin täna ühe sisse, lootuses, et peapööritus läheb üle, kuid veel ei ole paranemist tunda. Minu küsimus-- kas see peapööritus võib olla rohu mitte võtmisest kolm päeva? ja kas peaksin püüdma rohu siiski Seroxat`i vastu vahetada?

Sai segane kiri, vabandan, aga olen tõesti hädas. Loodetavasti oskate mind nõuga aidata!

Elen

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paroxetinhexal hind 133.- ; Rexetin 147.-; Seroxat 229.- Toimeaine sama, aga firmad erinevad, hind erinev.
Minu küsimus-- kas see peapööritus võib olla rohu mitte võtmisest kolm päeva? ja kas peaksin püüdma rohu siiski Seroxat`i vastu vahetada? Peapööritus on arvatavasti ja eelkõige sellest autosõidu episoodist tingitud. Laias plaanis toimeaine samasuse korral ei ole eri firmade toodangul vahet ja seega - rohu vahetus ei ole oluline. Teatud patsientidel on eriti suur tundlikkus ja nad tunnetavad ühe või siis teise rohu eeliseid, siis valida loomulikult mõnusamini toimiv.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet