kõrvaltoimed 09.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen proovinud mitmeid AD(Sertral50,Ciral20, Remeron30).Nende kõigiga oleks peaaegu"otsad andnud"kuna ei suutnud nende kõrvaltoimeid välja kannatada nii halb oli olla.Palun soovitage AD millel oleks võimalikult vähe kõrvaltoimeid.Ja veel sooviks teada kui pikk-lühike ajavahemik peaks olema,et uut rohtu proovida?Ning kas see ütlus peab paika,et kui rohi ikka esimestel päevadel tekitab väga halba enesetunnet siis ta ei sobi ja pole vaja (enda piinamiseks)sedaedasi võtta.
Ootan väga Teie vastust.34a.Pille
Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õige (sobilik) rohi annab enesetunde paranemise, üldseisundi edenemise. Halb (halvem) olla ei tohi. Rohtu võtame ju ikkagi selleks, et parem oleks.
Konkreetseid soovitusi saab anda konkreetse kohtumise järgselt.
NB! ärge ületähtsustage roht, probleem tuleb lahendada terviklikult (vt. minu ristkülik diagonaaliga ja prillid).
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. €nnet