Alkohooliku ravi 03.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Probleemiks on 58 aastase pereliikme alkoholism. Meesterahval on viimase 7 aasta jooksul välja kujunenud igapäevane alkoholitarbimine, viimasel kahel aastal on alkoholitaluvus nõrgenud, ilmenud on liigtarvitamisega kaasnevad tervisehäired : maksakahjustus, kõrgenenud arteriaalne vererõhk, südame isheemiatõbi (mis on küll vist tegelikult nn alkohoolne kardiomüopaatia). Viimase aasta jooksul esineb tihti amnestilisi joobeid, esinenud on psühhoose, teda on ka hospitaliseeritud, kuid peale tervisehäire nähtude taandumist on ta haiglast lahkunud ning peale maksimaalselt nädalast pausi joomist jätkanud. Side lähedastega ja tuttavatega on kadumas, isiksus on muutunud asotsiaalseks. Peamiseks probleemiks on tema poolt alkoholismi eitamine- ta olevat lihtsalt südamehaige, kes tarvitab paar-kolm pudelit õlut päevas, mitte joodik. Seetõttu pole ka õnnestunud teda ravile suunata. Kahjuks on ka mat. võimalused joomise jätkamiseks- regulaarne ja küllalt suur pension. Probleemi raskendab ka tööharjumuste ning hobide puudumine. Perekond on isikut hülgamas kuid kas Teie arvates on tegu lootusetu juhtumiga või on sellist isikut ka kuidagi võimalik probleemi tunnistama panna ja hiljem ravida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ka meie kirjasti on kirjutanud mees, kes päevapealt loobus ja täieliselt.
ON VÕIMALIK. Kuni inimene elab, on kõik võimalik.
Kuna ta oma südameprobleemidega ikkagi tohtri juures käib, siis selle vagu tulekski edasi künda. Kui tema jaoks on keegi Autoriteet, sellest oleks suuresti abi.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet