ravimist 11.07.05 / Psühhiaatria
Külastaja küsib:
Kas peale Zyprexa on veel n.n. teise põlvkonna ravimeid, mis ei tee uimaseks ja kas Seraquel ka kuulub nende hulka ägeda psühhoosi ravimisel?
Tütrel (25a.) on Zyprexaga ravimisel tekkinud lihastõmblusi, kõnehäireid, jalgades tinaraskustunnet j.n.e. Kuna raviarst väitis, et rohu vahetamine ei tarvitse mööduda kergelt ja võib nõuda haiglaravi siis oleme mõlemalt poolt kahtluste küüsis, kuna samas on see kuuajaline ravikuur (30päeva 20mg, sealt edasi 10 päeva on 15mg ) psüühikale tervendavalt mõjunud. Luulusid on tunduvalt vähem ja hirmutunne on peaaegu kadumas.
Palun öelge, kas on on olemas mujal maailmas kasutusel vähem kõrvalnähte põhjustavaid rohtusid ja mis on nende nimetus. Kuna mul on häid sõpru Saksamaal, siis usun, et nad aitaksid ka väga kõrge hinna puhul.
Kui te nüüd vastate, et konsulteerige oma raviarstiga siis võin öelda, et olen seda juba teinud, kuid oma ainukesest lapsest ei tahaks katsejänest teha, et kõik meil saadaolevad rohud järgemööda läbi proovida .
Kas on vajalik mitusada kilomeetrit maha sõita, et saada Teilt tasulist konsultatsiooni? Võib ka seda, kui Te ei saa siin vastata.
Tänan.
Arst vastas:

dr Jüri Ennet
Psühhiaater
Erapsühhiaater
Need on mõlemad antispühhootikumid, aga eri ained, eri toimespektriga. Kui põhitoime tulemused on head ja kaaluvad kõrvaltoime ebamugavused üle, siis võiks jätkata. Kui kõrvaltoimed muutuvad juba domineerivaks, siis : a) muuta annust, b) anda mingit korrektorit või abirohtu juurde, c) vahetada rohtu.
Toime ja kõrvaltoime kohta prohvetlikult palju ennustada ei saa, konkreetne võtmine toob asjale selgust. Eestis praegu kõik rohud saadaval ja Saksamaalt hetkel küll midagi uuemat tuua ei ole.
Konsulteerimised: a) oma tohter, b) sama haigla/dispanseri keegi teine arst, c) väljapool Teie elukohta olev tohter. Kaks pead on ikka kaks - seega konsulteerida tasub. Peadirigendiks jääb ikkagi raviarst.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet
Nõuanded teemal: Psühhiaatria
Kaks erinevat antidepressanti samaaegselt
Tere,
Diagnoositud mõõdukas depressioon.
Raviskeem : hommikuti korraga Brintellix 5mg ja Elontril 150mg
Kas on hea tarbida kahte erinevat ad korraga?
Tänud vastamast.

Vastas dr Jüri Ennet
Seda oskab teie psühhiaater öelda, et miks ta sellise raviskeemi andis. Vajadusel tehakse ka nii, et hommilul on ergutava toimega AD ning õhtul on rahustava-und soodustava toimega AD.
AD tarbimisest ...
Täiskasvanu ATH
Tere!
Kas täiskasvanu ATH sümptomiks on ärevushäired ja debressiooni perioodid?

Vastas dr Jüri Ennet
Meeleolu muutused (ka depressioon) ning lahendamata probleemid (ärevus) on kõigil inimestel esimene tagasiside praegustest tegemistest või siis tuleviku suuna tegudest. See tagasiside peab jääma positiivsetesse ...
Loe edasisuhtest üle saamine.
Tere.
Pakkisin oktoobri lõpus oma elukaaslase asjad kokku ja ütlesin et nüüd aitab!
me olime koos pea 11 aastat .05.11 oleks saanud 11 aastat täis ,meil on 7 aastane laps.

Vastas dr Jüri Ennet
Krooniline alkoholism - põhitunnuseid kaks: agressiivsus (põhjusi leiab ta 1001) ja armukadedus (põhjusi ja põhjendusi jälgimiseks, nuhkimiseks, kirjutamiseks jne (2002).
Lubadused ei maksa. Maksab ...
Ei tea mis on otsene probleem minuga
Olen 21 aastane mees ülikoolis ning tunnen, et elukvaliteet on langenud viimase 2 aastaga. Olen muutunud rohkem ajameelseks, kõnevõime on halvenenud ning puudub keskendumisvõime, motivatsioon. Tüdruk soovitab ...

Vastas dr Jüri Ennet
Et asjad paremaks läheksid, on vaja midagi muuta.
Muuta sotsiaalsel tasandil (Töö-Vanker), õpikorraldus, prioriteedid (kõiki Maakera asju ju inimene korraga muuta ei suuda) jne.
Muuta/kasutada ...
Elujõud puudub
Viimased 5kuud ei ole suutnud enam midagi teha. Kehas on valud, mis segavad elamist ja kui imekombel valud puuduvad tabab mind nutuhood, mis peatavad jälle valud.
Valud lähevad iga päevaga aina ...

Vastas dr Jüri Ennet
Alustada perearsti juurest ja täpsustada nende kehaliste valude olemus.
Depressiooni osas vt varasemaid soovitusi-harjutusi ja neid siis teha. Psühhiaatri konsultatsioon.
Esivanematega ikka ...
Dulsevia paanika
Tere,psühhiaater kirjutas ärevuse ja paanika raviks dulsevia.Hetkel 8 päev rohuga ja värisen hooti ja on olnud ka paanikat.Hetkel võtan 30mg,kas see annus on piisav või peaks seda tõstma?Kas see on effektiivne ...

Vastas dr Jüri Ennet
Ravimi annus on 30...60. Leida endale sobiv annus.
Ravimi neelamisest üksi ei piisa - vaja on harjutusi teha, keha ja psüühikat tugevdada, eluviisi muuta. Ravimi osakaal on 1/10, harjutused ja ...
Viha ja kiire ärritumine
Mu elukaaslane (55) on alati olnud üsna "lühikese süütenööriga", kuid vananedes on ärrituvus ja negatiivsus aina süvenenud ja võimalust normaalselt suhelda on järjest vähem. Asjade lõhkumine, teiste süüdistamine, ...

Vastas dr Jüri Ennet
Mõõdukas kehaline aktiivsus pikendab süütenööri või isegi kõrvaldab selle.
Lõõgastavad, stressi maandavad harjutused. vt varasemad soovitused stressi ja unetuse valdkonnas.
Apteegist rahustavad ...
Hääled peas agressiivsed,koguaeg tunnetan nagu keegi puutuks mind,imelik hõljumis tunne!
Mis haigus see selline on kui kuuled hääli,ja tunnetad nagu midagi hõljuks su ümber ja puudutab sind ja raske hingata koguaeg nagu miskit teroriseerib? Kas see võib olla tingitud minu peapõrutusest?

Vastas dr Jüri Ennet
Kohe psühhiaatri vastuvõtule dispanseris. Kui kohe jutule ei saa, siis valvetuppa.
Vajalikud on neuroleptikumid (antidepressant ei aita).
Head ravimid olemas.
Tegutsege.
Loe edasi
Unehäired
Tere,
Töötan nii päeval kui öösel 4 tööl-4 vaba graafikuga.(2 päeva, 2ööd, 4vaba). Üldjuhul jääb tööpäevadel magamiseks aega umbes 8-9 tundi. Pärast 4-päevast töötsüklit on neli vaba päeva ja siis ...

Vastas dr Jüri Ennet
Organismil raske kohaneda sellise kõikuva-vahelduva unerütmiga. Tabletid, siis sõltuvus terendab. Kasuks tuleb mõni, teie enda poolt tekitatud, rituaal: mingi kehaline rituaalne liigutus, mõni palve-sisendus, ...
Loe edasiMida teha
Tere!
Olen juba peaaegu 3 aastat olnud diagnoositud depressiooni ja ärevushäiretega. Viimased aastad on olnud väga suur probleem vihaga, iga pisiasi ajab närvid nii läbi et see lõppeb alati vägivaldse ...

Vastas dr Jüri Ennet
Arstirohud on 1/10 ravivõimalustest, 9/10 on harjutused, eluviisi muutused.
vt varasemaid soovitusi ärevuse, depressiooni valdkonnas.
Keha, psüühika ja hingeelu (emotsioonid) moodustavad ...
Vaata kõiki nõustamisi
Ei saanud vastust? Küsi arstilt:
