Olen üksik 04.07.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen väga õnnetu. Inimene (mees), kellega olen koos elanud ja keda armastan, armus kellessegi teise. Saan aru et tundeid ei saa keelata. Rääkisin ka teise naisega, ei ole isegi vihane nende peale, eks temagi kannatab, et on mulle haiget teinud. Tahan, et minu armastatud mees oleks õnnelik. On vaid meeletu valu, mida teha? Üritan üks päev korraga elada, tahan eluga edasi minna. Valu on nii suur, et tahaks lakata olemast. Meeleolu on nii muutlik - kord nutan, kord saan endaga hakkama. Inimene, keda armastasin üritab mind toetada, aga ma ei saa teda niimodi unustada (arvan, et ta tunneb ennast süüdi). Elan teises linnas, kuid töö tõttu oleme seotud mingil määral. Tahaks valust üle olla. Mida peaksin tegema? Üritan tööd rügada, ikka valu jälitab mind. Kaua ma suudan vastu pidada, hetkel isegi veel ei joo ja ei suitseta, tean, et see ei aitaks. Kuidas tugev olla? Või mida teha? Tean ka seda, et aeg parandab haavad, aga kui aega pole, on vaid lõputu valu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ülepiirilist hingevalu saab tohtrirohtudega leevendada. Südamevalule on kergenduseks ka töö (vanasti käsitsi pesu pesemine - soe rahustab, käte tegevus viib mõtted murest kõrvale).
Aega parandab kõik haavad - kui ikka parandab, aga selgitab küll.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet