Kaalukaotus 08.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen olnud viimasel ajal depressioonis, tõsisemas umbes poolteist kuud. Viimased kaks nädalat olen tarvitanud antidepressante. Kaalukaotus viimase pooleteise kuu jooksul on olnud 8 kg. Olen muidugi muutunud kõvasti oma söögi- ja joogiharjumusi (ei ebatervislikule ja alkoholile) ning üritanud tegeleda rohkem kehakultuuriga. Kas nii suur kaalukaotus on loomulik või peaks arsti juurde pöörduma?

Lugupidamisega

Optimist

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millest depressioon? Kas olud on muutunud? Kaaalukaotus võib olla pluss, võib olla miinus. Millises kaalus olete praegu ja kuidas end sellise kaaluga tunnete? Millisest kaalust algas alanemine? Teiepoolse info alusel oskan vaid öelda, et kui enesetunne ja töövõime ning elulust paranevad-suurenevad, siis on tore. Konsulteerida arstiga tasub ikkagi, kõrvaltnägija märkab nii mõndagi olulist. Eriti arst. Muutuste-treeningute printsiip on: regulaarsus, koormuse järkjärguline tõus, nn näitaajad peaksid tasa-targu edenema. Peamine on ikkagi enesetunne ja töövõime, nende edenemine.

Olete tubli, et endaga tegelete, olete tubli, et olukorda analüüsite. Kaks pead on kaks - konsulteerige arstiga. Heade soovidega Jüri O.-M. Ennet, Optimist.