Kaalukaotus 08.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen olnud viimasel ajal depressioonis, tõsisemas umbes poolteist kuud. Viimased kaks nädalat olen tarvitanud antidepressante. Kaalukaotus viimase pooleteise kuu jooksul on olnud 8 kg. Olen muidugi muutunud kõvasti oma söögi- ja joogiharjumusi (ei ebatervislikule ja alkoholile) ning üritanud tegeleda rohkem kehakultuuriga. Kas nii suur kaalukaotus on loomulik või peaks arsti juurde pöörduma?

Lugupidamisega

Optimist

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millest depressioon? Kas olud on muutunud? Kaaalukaotus võib olla pluss, võib olla miinus. Millises kaalus olete praegu ja kuidas end sellise kaaluga tunnete? Millisest kaalust algas alanemine? Teiepoolse info alusel oskan vaid öelda, et kui enesetunne ja töövõime ning elulust paranevad-suurenevad, siis on tore. Konsulteerida arstiga tasub ikkagi, kõrvaltnägija märkab nii mõndagi olulist. Eriti arst. Muutuste-treeningute printsiip on: regulaarsus, koormuse järkjärguline tõus, nn näitaajad peaksid tasa-targu edenema. Peamine on ikkagi enesetunne ja töövõime, nende edenemine.

Olete tubli, et endaga tegelete, olete tubli, et olukorda analüüsite. Kaks pead on kaks - konsulteerige arstiga. Heade soovidega Jüri O.-M. Ennet, Optimist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Psühhiaatria

Situatsioon järgmine- viibinud paar aastat kinnipidamisasutuses nooruse lolluste tõttu, vabanenud suve alguses, kõik tundus esmapilgul hea, eesmärgid saavutatud ja ületatudki, kuid hiljuti on välja hakanud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearst las teeb üld-analüüsid ning teeb omapoolse raviskeemi.
Ärevuse ja uneprobleemide osas on suur abi rahustava toimega antidepressandist.

Vt ärevushäire valdkonna varasemaid ...

Loe edasi

Iiveldus

Tere. Probleem seisneb selles,et juba kuu aega on mul iga päev süda paha, iiveldab,mingit söögiisu üldse pole. Iiveldus pole seotud ei söömise ega rasedusega. Mingeid ravimeid ka ei kasuta, infektsioone ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kas olete teinud mõnesid imepaastumisi, dieete, kaalujälgimist? Kuidas koolis/ tööl asjad edenevad, suhted lähedastega? Kas on midagi olulist-hirmuäratavat tulemas või hiljaaegu lihtminevikku jäänud?
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: