tabletid 09.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. doktor
Oleb tarvitanud 1,5 aastat iga päev hommikul 0,5 tbl. seroxati ärevushäire vastu. sellest piisab. Praegu lõpevad mul tabletid, aga on Frameks tablette, minu doktor puhkusel. Kas võin üle minna vaheaega pidamata Frameksi võtmisele, kuni doktor tööl tagasi.
Tänan.Eimi

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitused:
1) las kirjutab retsepti keegi teine tohter ja jätkata sama - Seroxat e paroxetin´i-rea rohuga (seal ka Paroxetihexal, Rexetin),
2) Flux on Fluoxetin´i-rea ravim ( ka Prozac, Framex, Nycoflox jt), aga olemuselt ikkagi serotoniini ainevahtuse mõjur. Põhimõtteliselt võib.
3) MIDA Te ette võtnud olete, et rohtu ei võtaks, mida elukorralduses, tervise tugevdamises, hingekarstuse-, psühhoregulatsioonivõtete osas olete teinud? MIDA?
Peaaegu kõik siin elus on ka karastaja, tugevdaja, edendaja, kui õigel ajal ja õiges kohas neid rakendada - see on minu CREDO, see on minu ütlung, see on minu tegutsemisprintsiip!
Seda püüan Teilegi selgitada.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet