couvade sündroom 27.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!

Lugesin hiljuti artiklit, kus kirjeldati couvade sündroomi, mis seisneb meeste psüühikahäiretest sellel ajal, kui mehe naine ootab last. Artikkel oli küllaltki pealiskaudne ega andud täpsemat informatsiooni antud sündroomist. Kas Couvade sündroomiga võivad kaasneda põhjendamatud ärevushetked ja armukadedushood mehel? Kahjuks ei osanud sellealast nõu mitteühegi teise eriala arsti käest küsida... (võib olla ainult meestearst...?)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui naine Last ootab, siis vaja õnnelikult selleks ettevalmistusi teha. Igasugusele armukadetsemisele siis ju kohta ei ole ei teoreetiliselt, ei praktiliselt. Krooniline alkohoolik võib olla armukade, siin aitab loomulikult karskuserada.
Kui on probleeme, siis ikkagi raviarst saab konkreetselt aidata.
Mingu psühhiaatri-narkoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

aspergeri sündroom

Püüdsin netist uurida, kuid tulutult - kas aspergeri sündroom, autism - võivad olla pärilikud? Kui ühel lapsel on esinenud, kas on olemas tõenäosus, et võib olla ka järgmisel lapsel?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Aspergeri sündroom.
Seisundile on iseloomulik autismile tüüpiline sotsiaalse suhtlemise kvalitatiivne häire koos huvide ja tegevuse piiratusega, stereotüüpsusega ja ühetaolisusega. Autismist erineb ...

Loe edasi

klimmel-feili sündroom

Tere!
Mida kujutab endast Klimmel-Feili sündroom? Kas see antakse järglastele edasi (minu elukaaslasel on selline asi ja ma tahaksin teada, kas temaga saadud lapsed tuleksid n-ö tavalised või see ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Klimmel-Feili sündroomi ma ei tea. Milline on haigus? On Klippel-Feili sündroom, aga see ei ole minu eriala.

klippel-feil syndrome
Fused vertebrae, especially cervical spine (C3-C4), ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: