"jälitusmaania" eakal inimesel 09.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
olen mures oma 90 a. vanaema pärast. umbes pool aastat tagasi tekkis tal veendumus, et keegi tema majanaabritest kiusab teda taga, tahab hirmutada, ähvardada. Tema äraolekul käiakse korteris sees ning pannakse toidu sisse mürki, teda jälgitakse pidevalt, telefonikõnesid kuulatakse pealt jne. Kogu see asi on läinud pidevalt hullemaks. Minu soovitusel käis ta psühhiaatri juures, sest kogu see asi muutis ta ka väga närviliseks ning nõrgestas tervist üldiselt. Seetõttu mõistis ta, et vajab abi. Ta rääkis kogu oma loo ära ja sai rohtu, mis muutis ta küll rahulikumaks, kuid hirmud ei kadunud, veelgi enam, ka psühhiaater olevat asjasse segatud ja sinna ta enam ei lähe. Nüüd on ta elanud paar nädalat minu ema juures, kuid hirmud on sinna kaasa tulnud. Kõiges muus on mu vanaema endiselt täiesti ratsionaalne mõtlemisega, vaatamata kõrgele eale kõigega kursis ja kõigest huvitatud, hea huumorimeelega. Saab oma eluga kõiges ise hakkama, käib poes, koristab, tahab meelsasti ka väljas käia ja meelt lahutada.

Kas oskate sellise mure puhul aidata? Kas sellisele häirele/haigusele on ravi ja kuhu peaks pöörduma?

Tänudega,
Mures Inimene

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanuri luulud. Ravimid ja abivahendid olemas. Aitab psühhiaater.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet